ex-DVTK 2015. 47. hét: Batioja gól és Arze születésnap

Rengeteg volt diósgyőri játékos aktív még különböző bajnokságokban, így nem kevés idő volt összegyűjteni, hogy ki merre van éppen és mit játszott a csapatával, de egy hét múlva talán egyszerűbb lesz.

Kezdjük először az NB1-ben szereplő játékosokkal!

Djordje Kamber (Honvéd – Újpest 1-2): a Honvéd alapembere, ismét kezdőként szerepelt, végig is játszotta a találkozót, az Instat adatai szerint ő volt a csapatának legjobbja. Pár hete kapta meg a magyar állampolgárságot, így már nem veszi el az értékes légiós helyet, ha tartja jó formáját, akkor fel fogja kelteni más csapatok figyelmét is. Jelenleg 5 gólos a bajnokságban.

Tisza Tibor (DVSC – DVTK 1-0): Tisza jelenleg a Loki házi gólkirálya, 5 gólos, akárcsak Kamber. Láthattuk is játszani a hétvégén, hiszen éppen ellenünk szerepelt, de ezúttal nem mutatott semmi extrát, Kondás Elemér le is kapta a pályáról a 65. percben.

Gosztonyi András (Paks – Haladás 2-0): Ismét a kispadról kellett beszállnia, nem igazán sikerült kiharcolnia a helyét eddig a Hali kezdőjében. Az 59. percben állt be 1 gólos hazai vezetésnél, de vele együtt sem tudott egyenlíteni az egyébként jól szereplő szombathelyi csapat. Gólt még nem szerzett az idei bajnokságban.

Vági András (Paks – Haladás 2-0): Bár a Paks remekül szerepel, Váginak csupán epizódszerep jut ebben, ezúttal a hosszabbításban állt be csereként, de az egész bajnokságban kevés lehetőséget kapott eddig.

Vadász Viktor (Békéscsaba – Puskás Akadémia 2-1): A 83. percben állt be, ő sem stabil csapattag, de azért több lehetőséget kap, mint Vági Pakson. Rutinjára szüksége lesz az újonc Békéscsabának a szezon folyamán, hiszen nagy harcot folytatnak a kiesés elkerüléséért.

Haladjunk tovább, az NB2-ben, NB3-ban is szerepelnek volt diósgyőriek.

Szabó Viktor (Budaörs – Dunaújváros 1-1): 73 percet kapott kezdőként a feljutásra pályázó budaörsi csapatnál ebben a fordulóban, 14 meccsen 3 gólt szerzett eddig.

Gohér Gergő (Soroksár – ZTE 0-0): Most van a legjobb korban, de nem igazán találja a helyét. Az utóbbi néhány mérkőzésen a kezdőben kapott lehetőséget, most is végigjátszotta a találkozót. Van már 2 gólja az idei szezonban.

Takács Péter (Mezőkövesd – Siófok 0-3): Ismerős lehet neki a Siófok elleni 0-3, amikor legutóbb ilyen meccsen szerepelt, akkor a DVTK csapatát erősítette, és a vereséget Szentes Lázár lemondása követte. A kövesdieknél is van gond bőven, a feljutásuk is elúszhat ilyen vereségeken. Taki a 2. félidőre állt be, de jellemzően kezdő a bajnokságban, gólt viszont még nem szerzett idén.

Zoran Kostić (Hatvan – Nyíregyháza 1-2): Bár ő követte az NB3-ba a Szparit, de mégsem mondanám amatőrnek, hiszen az NB1-es keretből sokan maradtak ott, ennek megfelelően vezetik is a bajnokságot. Kostić most hétvégén is kezdő volt, végigjátszotta a találkozót. 13 mérkőzésen 10 gólja van idén.

Mohamadou Abdouraman (Hatvan – Nyíregyháza 1-2): Ő is maradt a nagy riválisunknál, 14 mérkőzésen 3 gólt szerzett ebben a bajnokságban, és ő is végigjátsztotta a Hatvan elleni találkozót akárcsak Kostić.

Jöjjenek a külföldön légióskodó ex-DVTK játékosok, először a magyarok!

Elek Ákos (Kína, Csangcsun Jataj): Ő már nyugodtan pihenhet, a válogatottal kijutott az EB-re, a kínai bajnokság pedig befejeződött. A 16 csapatos bajnokságban a 9. helyen végeztek, 28 mérkőzésen 2 gól és 3 sárga a mérlege.

Kádár Tamás (Lengyelország, Lech Poznań): a magyar válogatottal ő is nagy siker részese lehet, de a klubcsapata nem szerepel valami fényesen, a bajnokság nagyjából féltávnál tart, ők pedig a kiesőzónában vannak. Éppen most játszanak, Kádár a kezdőben kapott helyett, ha vége a mérkőzésnek, akkor frissítem a cikket. FRISS: idegenbeli bravúr Kádiéktól, 2-0-ra nyertek, így talán elindulnak felfelé a tabellán. Volt játékosunk sárga lapot kapott a 66. percben, végigjátszotta a meccset.

Futács Márkó (Törökország, Mersin İdman Yurdu SK): vele kapcsolatban a legfrissebb hír, hogy elszakadt az oldalsó térdszalagja edzés közben, már meg is műtötték pénteken, most lábadozik. Ők sem állnak túl jól, a kiesés fenyegeti őket, Márkónak 4 meccs jutott a szezonban, gólt nem szerzett.

Köteles László (Belgium, KRC Genk): Stabil kezdő, most is vele kezdődött a genki csapat összeállítása, 3-1-re nyertek idegenben a hétvégén, ezzel tapadnak a középmezőny elejéhez. A válogatottnál nem számolnak vele egyelőre, pedig remek képességű, rutinos kapus, egy esélyt mindenképpen megérdemelne.

Most pedig a külföldiek következnek.

Foxi Kéthévoama (Kazahsztán, Asztana FK): Jelenleg 2 millió eurót ér a transfermarkt adatai szerint, azaz többet, mint Kádár és Elek együttesen. A kazah bajnokságnak már vége, az Asztana megvédte a bajnoki címét (itt 30 meccsen 4 gólt ért el Foxi), jelenleg a BL csoportkörben vitézkednek, többek között döntetlent játszottak hazai pályán az Atlético Madrid és a Galatasaray ellen, Foxi csapatkapitányként szerepelt ezeken a találkozókon.

12178Augusto Alexi Quintero Batioja (Csehország, FC Vysočina Jihlava): Eléggé csehül állnak ők is, de pénteken győztek hazai pályán 2-0-ra, és Batioja szerezte a csapat második gólját, 72 percet játszott. Ez volt idén az első gólja, eddig 8 mérkőzésen kapott lehetőséget.

Honma Kazuo (Laosz, Lao Toyota FC): Foxihoz hasonlóan ő is bajnoki címet ünnepelhetett idén, ráadásul gólkirály is lett az egy hónapja befejeződött bajnokságban, így megvédte a tavalyi gólkirályi címét.

L’Imam Seydi (Azerbajdzsán, Inter Baku): 4 meccsen játszott idén, gólt eddig nem szerzett. Ők hétfőn fognak pályára lépni ebben a fordulóban, majd frissítem a cikket, ha lesz eredmény, jelenleg negyedik helyen állnak a bajnokságban. FRISS: Seydi nem volt a keretben, a csapata nyert 2-0-ra, így feljöttek a 3. helyre.

Bernardo Frizoni (Szlovákia, ŽP Šport Podbrezová): Jellemzően kispados a klubcsapatában, 3 meccsen kapott szerepet idén, az elmúlt fordulóban nem volt a mérkőzésre nevezett keretben, ők is a kiesés ellen harcolnak.

Végül pedig azok, akikről nem tudtam meg sokat vagy már visszavonultak.

Vicente Arze: Ő ma 30 éves, Isten éltessen sokáig Vicente! Tavaly Ungváron játszott az ukrán bajnokságban, ha minden igaz, akkor most csapat nélkül van.

Szalma Pál: Tavaly a Balmazújváros színeiben 10 mérkőzésen védett az NB2-ben, nyáron azonban távozott a klubtól, rá is igaz, hogy valószínűleg most nincs csapata.

Abdou Halidou Douva: Utoljára a csádi Gazelle FC-ben szerepelt, de a jelenlegi keretben nincs benne, így azt sem tudom, hogy jelenleg játszik-e valahol.

Euloge Ahodikpe: Egykori togói légiósunk tavasszal Pápán játszott 3 meccset, azóta nincs róla újabb információ, távozott a klubtól.

Kassim Guyazou: A másik togói már visszavonult, utoljára 2012-ben játszott az iráni másodosztályban.

Sipeki István: Tavaly vonult vissza Szolnokról gerincproblémái miatt.