ex-DVTK 2015. 48. hét: Kádár két fronton bizonyít, Foxi a BL-ben villog

Második alkalommal jelentkezik a volt DVTK játékosokkal foglalkozó rovatunk, ezúttal pár új játékos is bekerül az áttekintőbe, azok pedig, akiknek a bajnoksága már befejeződött, most kimaradnak. Az új játékosok nevét dőlt betűkkel kiemeltem.

Az NB1-ben szereplő játékosok:

Djordje Kamber (Honvéd – Békéscsaba 3-2): Fordulatos mérkőzésen nyert a Honvéd, Kamber ezúttal is végigjátszotta a találkozót.

Vadász Viktor (Honvéd – Békéscsaba 3-2): Nem kapott lehetőséget a kiesés ellen küzdő Békéscsabában, a kispadról nézte végig csapata vereségét.

Tisza Tibor (Ferencváros – DVSC 3-0): A 70. percben állt be 1 gólos hazai vezetésnél, de ő sem tudott segíteni a Lokin.

Gosztonyi András (Haladás – Újpest 0-3): Kezdőként 63 perc jutott neki, egy sárga lapot kapott.

Vági András (DVTK – Paks 1-1): A mérkőzés végén kapott lehetőséget, a 84. percben léphetett pályára ellenünk, de ez a csere nem vonul be a tankönyvekbe, mint egy mesteri edzői húzás, hiszen pár perccel később Griffiths góljával sikerült egyenlítenünk.

Debreceni András (Vasas – Puskás-Akadémia 2-4): Végigjátszotta a találkozót, egy öngól és egy sárga lap fűződik a nevéhez. Ebben a szezonban 10 mérkőzésen lépett pályára, eddig 4 sárgát gyűjtött.

Az NB2-ben, NB3-ban szereplő ex-DVTK játékosok:

Sipeki István (Vác – Budaörs 1-0): Az előző héten sajnos rossz információ jelent meg róla, vagyis a visszavonulása valóban igaz volt, el is kezdett dolgozni Vácott az utánpótlásban, de aztán tavaly az NB3-ban szereplő veresegyházi csapat megkereste, hogy segítsen nekik a kiesés elkerülésében. Sipi vállalta is a feladatot, 12 meccsen szerepelt, a csapat ki is harcolta a pályán bentmaradást, de anyagi okok miatt nem vállalták a szereplést végül. Ezután régi-új klubjához igazolt, a szebb napokat is megélt váci klub most az NB2-ben küzd a kiesés ellen, de a hétvégén sikerült a feljutásra is esélyes budaörsi csapatot megverniük, ami nagy lökést adhat nekik. 64 percet játszott kezdőként, a szezonban 11 meccse van, 2 sárgát kapott, gólt eddig nem szerzett.

Csirszki Martin Milán (Vác – Budaörs 1-0): Szintén Vácott játszik az utóbbi évek egyik nagy diósgyőri reménysége, a még mindig csak 20 éves Csirszki Martin. Rövid szolnoki kölcsönjáték után került jelenlegi csapatához, idén 6 mérkőzésen kapott szerepet, ebből 5 alkalommal kezdőként, gólja nincs. A hétvégén a 80. percben kapott lehetőséget.

Szabó Viktor (Vác – Budaörs 1-0): Végigjátszotta a találkozót, nagyon hiányozni fog nekik ez a 3 pont a bajnokság végén.

Bogáti Péter (Vác – Budaörs 1-0): Ő a negyedik volt diósgyőri, aki ezen a találkozón szerepelt, 66 percet játszott kezdőként. A bajnokságban 13 mérkőzésen 4 gól és 1 piros lap a mérlege.

Tajti Norbert (Vác – Budaörs 1-0): Ha nem lenne sérült, akkor még egy volt diósgyőri lehetett volna a váci mérkőzésen, de így csak szurkolhatott csapattársainak. Siófokon 2 szezont játszott, nyáron került jelenlegi klubjához, 6 bajnoki meccsen védett ezen az őszön.

Gohér Gergő (Sopron – Soroksár 1-0): Ezzel a vereséggel a tabella utolsó helyére csúszott vissza a soroksári csapat, Gohér végig a pályán volt.

Takács Péter (Dunaújváros – Mezőkövesd 1-1): Hétfőn fognak pályára lépni, ha lesz végeredmény, akkor frissítem a cikket. FRISS: A mérkőzés 1-1-re végződött, Takács végigjátszotta a találkozót.

Nagy Tamás (Ajka – Zalaegerszeg 1-2): Tőlünk Pápára került, onnan igazolt idén nyáron Zalaegerszegre, az Ajka ellen végigjátszotta a találkozót. A szezonban 12 meccsen 2 gól és 2 sárga a mérlege, ha kitart a lendületük, akkor jó eséllyel pályázhatnak a feljutásra.

Az NB3-ban tavasszal folytatódnak a küzdelmek.

Külföldön játszó magyarok, akik megfordultak Diósgyőrben is:

kadar-elKádár Tamás (Lengyelország, Lech Poznań): Csütörtökön az Európa Ligában szerepelt Kádi klubja, természetesen volt játékosunkkal a kezdőben, a portugál Belenenses otthonában gól nélküli döntetlent értek el, ezzel halvány esélyük maradt a továbbjutásra. Ma pedig már a lengyel bajnokságban bizonyíthattak, a Lechia Gdańsk elleni idegenbeli mérkőzésen nyertek 1-0 arányban, Kádár végigjátszotta a találkozót.

Futács Márkó (Törökország, Mersin İdman Yurdu SK): továbbra is sérült, idén már nem fog pályára lépni.

Köteles László (Belgium, KRC Genk): Ismét ő védte a genki csapat kapuját, ezúttal hazai pályán 1-0-ás vereséget szenvedtek a listavezető Gent csapatától.

Külföldön szereplő volt diósgyőri külföldiek:

Foxi Kéthévoama (Kazahsztán, Asztana FK): a BL-ben ismét pályára léphetett, 87 perc jutott neki a Benfica elleni 2-2 során, 1 gólpassz fűződik a nevéhez.

Augusto Alexi Quintero Batioja (Csehország, FC Vysočina Jihlava): Az első félidőben kapott szerepet, ekkor kialakult már a végeredmény is, 2-1-re nyert Batioja csapata idegenben, ezzel újabb lépést tettek a bentmaradás felé.

L’Imam Seydi (Azerbajdzsán, Inter Baku): Nem volt a keretben, csapata idegenben játszott gól nélküli döntetlent.

Bernardo Frizoni (Szlovákia, ŽP Šport Podbrezová): A kispadról figyelhette, hogy a Dunaszerdahely elleni találkozójuk 0-0-ás eredménnyel zárul.

Lazar Marjanović (Bosznia-Hercegovina, FK Borac Banja Luka): Egykori szerb középpályásunk most a nagy tradíciókkal rendelkező bosnyák klub soraiban szerepel, jelenleg a tabella második felében szerénykednek. Eddig 12-szer kapott lehetőséget, 9 alkalommal kezdőként, gólt nem szerzett. A hétvégén 2-1-re nyertek a sereghajtó ellen, összeállítást még nem találtam a mérkőzésről, így nem tudom, hogy Lazar játszott-e, de ha kiderül, akkor frissítem majd a cikket. FRISS: Marjanovic a 78. percben állt be.

A kép forrása a DVTK hivatalos facebook oldala.