ex-DVTK, 2016. április: Seydi Máltán, Gosztonyi Lengyelországban, Bajzát a kispadon

seydi

Kisebb szünet után a 4. résszel érkezik korábbi játékosaink teljesítményét bemutató ex-DVTK rovatunk.

Kezdjük a sort a továbbra is NB1-ben edződő korábbi játékosainkkal:

Djordje Kamber: Talán a leglényegesebb, amit egykori bosnyák középpályásunk kapcsán érdemes megemlíteni, hogy 2015. novemberében megkapta a magyar állampolgárságot, így esetében Marco Rossi vezetőedzőnek már nem kell figyelembe vennie a légiós-kvótát. Kamber a Honvéd stabilnak mondható védekezésének talán legfontosabb láncszemévé nőtte ki magát, az utóbbi hetekben több alkalommal beválasztották mind a csakfoci.hu mind pedig az nb1.hu “forduló válogatottjába”.

Vadász Viktor: Az utóbbi 3 fordulóban nem került be a Békéscsaba meccskeretébe sem.

Tisza Tibor: A debreceniek az elmúlt hetekben sokszor hadilábon álltak a gólszerzéssel, ezért is érthetetlen, hogy Kondás Elemér vezetőedző miért mellőzi ennyire korábbi támadónkat, aki az utóbbi fordulókban mindössze perceket (vagy annyit sem) játszott. Az elmúlt 3 bajnokin 7 percet töltött a pályán.

Takács Tamás: Az ő esete Debrecenbe szerződése óta több vitát szült a miskolci szurkolók között. Az elmúlt 5 mérkőzésen a Loki 3 gólt szerzett, ebből Takács egymaga kettőt vállalt a Ferencváros ellen, ezért többen a vezetőség hibájának tartják a jó fizikumú támadó elengedését.  Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy előtte sorozatban 4 meccsen is gólképtelen maradt a hajdúsági csapat (egy szem csatárként volt a pályán ekkoriban), a Fradi legyőzésénél pedig Takácsnak gyakorlatilag csak bele kellett tennie a lábát az érkező labdába. Természetesen nem szeretném kisebbíteni a csatár érdemeit, amolyan Inzaghi-módon “ott kellett lenni”.

Vági András: Egykori jobbhátvédünk télen Paksról Mezőkövesdre szerződött. A váltás jó döntésnek bizonyult, András rendszeresen játszik a feljutásra jó eséllyel pályázó borsodi együttesben.

Debreceni András: A középhátvéd a Vasas védelmének oszlopa, a kezdőcsapat állandó tagja, a gárda azonban az elmúlt 5 mérkőzésen 12 gólt kapott, ami a legrosszabb mutató az NB1-ben. A kiesés ellen küzdenek, hétvégén hozzájuk látogatunk.

Takács Péter: Korábbi csapatkapitányunk télen Mezőkövesdről Békéscsabára igazolt, hétvégén a kezdőcsapatban kapott helyet a Haladás elleni vereség alkalmával, 75 percet töltött a pályán, azt megelőzően az MTK ellen a félidőben állt be. “Szorgalmasan” gyűjtögeti a sárga lapokat, de posztjából kifolyólag ez talán érthető is.

Az NB2-ben szereplő ex-DVTK játékosok:

Sipeki István: A másodosztály 12. helyén álló Vácon játszik, 91 percet töltött pályán a hétvégi, Szolnok elleni idegenbeli győzelem alkalmával.

Csirszki Martin: Sipeki csapattársa, ezen a mérkőzésen nem lépett pályára, egy héttel korábban a Sopron elleni vereséggel végződő találkozón a kispadon kapott helyet. Legutóbb március 12.-én a Balmazújváros elleni 0-3 alkalmával játszott 34 percet.

Szabó Viktor: Korábbi csatárunk Budaörsön szerepel, 4 góljával 3. a csapat házi góllövőlistáján. Többnyire a kezdőcsapat tagja.

Bogáti Péter: Szabó csapattársa, szintén stabil kezdő a középpályás, 5 gólja van. Legutóbb a listavezető Gyirmót elleni 3-2-es vereség alkalmával talált be.

Gohér Gergő: A 11. helyezett Soroksár oszlopos tagja, az utóbbi hetekben sokat léptek előre a tabellán, többek között az ő jó teljesítményének is köszönhetően.

Huszák Tamás: Szintén Soroksáron játszik, de Gohérrel ellentétben többnyire csereként jut szóhoz.

Bajzát Péter: Stabilan koptatja a soroksári kispadot.

Nagy Tamás: Legutóbb 75 percet játszott Zalaegerszegen, amely 3-0 ra legyőzte a Siófokot, ezzel felléptek a tabella 2. helyére. Legtöbbször kezdő, korábbi vezetőedzőnk, Csank János láthatóan bízik a fiatal hátvédben.

Simon Attila: Korábbi gólerős csatárunk rövid ausztriai kitérőt követően a tabellát toronymagasan vezető Gyirmót csapatához szerződött. Hétvégén a Mezőkövesd legyőzésénél 67 percet töltött a pályán, 9 góljával vezeti a házi góllövőlistát, összességében az 5.

Bori Gábor: Szintén Gyirmóton szerepel, 2016-ban a csapat mind a 7 meccsét végigjátszotta, tehát élvezi Bene Ferenc vezetőedző bizalmát, a Mezőkövesd elleni mérkőzésen gólpasszt adott.

Külföldön játszó magyarok, akik megfordultak a Diósgyőrben is:

Kádár Tamás: A gyenge szezonkezdet után Kádár csapata, a Lech Poznan a felsőházi rájátszásba jutott Lengyelországban. Legutóbb kezdő volt és végig játszott, azt megelőzően 23 perc jutott neki, 3 héttel ezelőtt pedig a félidőben cserélték le, miután a nevével fémjelzett védelem hazai pályán 3 perc alatt 2 gólt kapott. Mindkettőt Nikolics szerezte. Összességében sem Tamásnak, sem a Poznannak nincs rossz idénye, 1 pontra vannak a dobogótól, és bejutottak a Lengyel kupa döntőjébe, ahol újfent Nikoliccsal és a Legia Varsóval néznek majd farkasszemet.

Futács Márkó: A korábbi közönségkedvenc támadó továbbra is súlyos sérülésből lábadozik Törökországban.

Köteles László: A Genk szintén a felsőházi rájátszásba jutott Belgiumban, Köteles azonban a holland Bizot mögött csak a második számú kapus szerepét tölti be. Az utóbbi hetekben felkerült az internetre egy, a legszebb védéseit bemutató válogatás videó, valószínűleg váltani akar.

Gosztonyi András: Télen Szombathelyről Lengyelországba szerződött, Mervó Bence csapattársa lett a Slask Wroclaw együttesében. A rájátszás alsóházában szerepelnek, mindössze 1 ponttal előzik meg a már kieső Leczna csapatát. András sérült, az elmúlt 4 fordulóban nem volt ott a csapat keretében.

Külföldön szereplő, egykori diósgyőri légiósok:

Foxi Kéthévoama: A kazah Astana Bajnokok Ligája menetelése után a török másodosztályba szerződött.

Augusto Alexi Quintero Batioja: Rövid ideig a cseh elsőosztályú Jihlava csapatában szerepelt, 13 mérkőzésen 1 gólt szerzett, jelenleg szabadon igazolható.

L’Imam Seydi: A francia-szenegáli támadó januárban otthagyta az azeri Inter Baku csapatát, és korábbi Európa Liga-ellenfelünkhöz, a máltai Birkirkara csapatához igazolt.

Lazar Marjanovic: Továbbra is a bosnyák Borac Banja Luka csapatában játszik, a 12., osztályozós helyen állnak.
(Kép: birkirkarafc.com)