ex-DVTK: Szokásos Futács találat, Kádár debütált, Rudolf gólt lőtt…de tényleg

Így teljesítettek hétvégén az NB1-ben szereplő korábbi diósgyőriek:

• Bognár István (Ferencváros): Bogesz végre pályára léphetett bajnokin a Fradiban, sőt, gólt is szerzett ! Apró szépséghiba, hogy mindez az NB3-ban történt, a Paks tartalékcsapata volt az ellenfél, amely 5-1-re verte a IX. kerületieket. István a derbit újfent a padról nézte végig.
  • Bori Gábor (Gyirmót): Végigjátszotta a Haladás elleni vereséggel végződő bajnokit, a miénk talán még nem is, az ő helyzetük azonban már teljesen reményvesztett.
  • Gohér Gergő, Egerszegi Tamás, Vági András (Mezőkövesd): A kövesdiek otthon kaptak ki 2-0-ra a Vasastól (mióta minket megvertek, gólt sem szereztek), Gergő és Tamás a padon nézték végig a mérkőzést, Vági viszont annak ellenére sem volt a keretben, hogy nem volt eltiltott, illetve esetleges sérüléséről sincs hír. Úgy látszik, ő lett az egyik bűnbak a paksi öt gólos vereség után.
  • Drazen Okuka, Nikházi Márk (MTK): Bár kikaptak otthon a Pakstól, Drazen végre végigjátszotta a mérkőzést Baki eltiltása nyomán, Márk pedig a 77. percben, már két gólos hátrányban állt be, a csapaton azonban ő sem tudott segíteni. Ha benn akarunk maradni, nem hagyhatjuk őket meglépni…
  • Djordje Kamber (Honvéd): Ezen a héten is végigjátszotta a Kispest Videoton elleni bajnokiját, újfent középhátvédként, csapatán azonban nem tudott segíteni, sima 3-0-s vereséget szenvedtek.
  • Debreceni András, James Manjrekar (Vasas): Mindketten a 72. percben álltak be a Mezőkövesd elleni győztes bajnokin.

Az NB2-es volt játékosaink:

• Rudolf Gergely, Tisza Tibor, Máté Péter, Takács Tamás (Nyíregyháza): Idén először nyertek Tiszáék, a Mosonmagyaróvárt verték otthon 1-0-ra, Rudolf (!) góljával. Takács végig a pályán volt, Tisza és Máté nem jutottak szóhoz.
  • Tajti Norbert, Mogyorósi József, Szalai Vilmos (Siófok): Idegenben szenvedtek 1-0-s vereséget a Kozármislenytől, Tajti és Mogyorósi végigjátszották a bajnokit, Szalai végig a kispadon foglalt helyet.
  • Gosztonyi András, Bacsa Patrik (Kisvárda): Gosztonyit a 77. percben cserélték le Felcsúton a Puskás Akadémia otthonában, Patrik nem lépett pályára, egy góllal kaptak ki a Pancho Arénában.
  • Nagy Tamás, Polényi Gábor (ZTE): Mindketten végigjátszották a Dorog elleni 0-0-val végződő mérkőzést, a másik oldalon ugyanígy tett Simon Attila is.
  • Balajti Ádám (Vác): 1-0-ra kaptak ki Szegeden, Ádámot a félidőben lecserélték.
  • Takács Péter, Szabó Viktor (Cegléd): Egy góllal győzték le otthon a Csákvárt, Taki végigjátszotta a találkozót, Szabót a 62. percben cserélték be.
  • Huszák Tamás, Bajzát Péter (Soroksár): Erődemonstrációt tartott a fradi fiókcsapataként is emlegetett, a feljutásra nagyon jó eséllyel pályázó Soroksár, 5-0-ra verték a szintén jó erőkből álló Békéscsabát. Huszák gólt szerzett, Bajzát nem lépett pályára. A másik oldalon az 5 találat elszenvedője Ribánszki László volt.
  • Németh Milán (Sopron): Gólnélküli döntetlennel végződött a Sopron szolnoki vendégjátéka, Németh végigjátszott, a 38. percben begyűjtött egy sárga lapot is.

NB3-as korábbi DVTK játékosok:

• Somodi Bence, Faggyas Milán, Lipusz Norbert (Kazincbarcika): 3-1-re kaptak ki a Rákosmente ellen, Somodi végig védett, Faggyast a félidőben cserélték le, Lipusz nem lépett pályára. Három ponttal vezetik a tabellát, jó esélyük van a feljutásra.
  • Lippai Ákos, Bihari Gyula (Tállya): Mindketten végigjátszották a Tállya újpesti bajnokiját, amelyen 2-0-ra nyerni tudtak.
  • Csirszki Martin, Icsó Zsolt (Putnok): Három gólos vereséget szenvedtek a DVSC tartalékcsapata ellen, Icsó már a 30. percben beállt csereként, Csirszkit a 83. percben kiállították.
  • Vadász Viktor (Győr): Vadász végigjátszotta az ETO érdi bajnokiját, amelyet 1-0-ra nyertek, három pontra növelve előnyüket a tabella élén. A Kazincbarcikához hasonlóan jövőre már ők is jó eséllyel NB2-esek lehetnek. Az talán már említést se érdemelne, hogy Bekő Balázs remek munkát végez Győrben, ahogy tette azt előttünk Kecskeméten is, éppen csak nálunk nem jött ki neki a lépés…

Légiósnak állt játékosaink:

• Futács Márkó (Hajduk Split): Vereséget szenvedtek az Osijek csapatától, a Futács-gól azonban szinte menetrendszerűen érkezett a hajrában, igaz, ez most csak a szépítésre volt elég.
  • Köteles László (Waasland-Beveren): Rögtön a mérkőzés elején emberhátrányba kerültek az Európa Liga résztvevő Gent ellen, ennek ellenére a félidőre 2-1-es vezetéssel vonultak, a mérkőzés vége azonban 3-2 és vereség lett, Kötél végig védte a találkozót.
  • Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Kádár bemutatkozott Kijevben, ráadásul végig pályán is volt az Olimpik Donyeck elleni hazai bajnokin, melyet 1-0-ra nyert meg a Dinamo. Tamás a balhátvéd posztján játszott a portugál válogatott Antunes kárára.