ex-DVTK: Egyre hátrébb Vágiék, Rudolf győztes gólja

ex dvtk

Az NB1-ben szereplő korábbi játékosaink elmúlt fordulóban mutatott teljesítménye:

• Debreceni András, James Manjrekar (Vasas): Debreceni a kispadról, míg James maximum a lelátóról nézte végig a két budapesti csapat rangadóját, melyet a Vasas nyert egy nullára, a Honvéd ellen, így a piros kékek ismét versenyben vannak a bajnoki címért.
  • Kamber Djordje (Honvéd): A már említett mérkőzésen, Kamber irányította végig a vendégek védelmét. Egy megingásuk volt, ami elegendő volt a vereséghez.
  • Verpecz István (Debrecen): Végig a kispadról nézte, ahogy csapata a szezon legjobb játékával négy kettőre verte a Haladást.
  • Bori Gábor (Gyirmót): Egy nagyon izgalmas, a végletekig kiélezett mérkőzésen tudott nyerni a fradi, Boriék otthonában 3:2-re, úgy, hogy a hazaiak az utolsó pillanatokban büntetőt hibáztak. Ezzel talán végérvényesen megpecsételték a sorsukat. Bori Gábor a keretben sem volt.
  • Bognár István (Ferencváros): Bogesz hozta a zöld-fehér formáját, ismét a padot koptatva látta csapata nyögvenyelős győzelmét, a sereghajtó otthonában.
  • Vági András, Gohér Gergő, Egerszegi Tamás, Szivics Tomiszlav (Mezőkövesd): Hazai pályán szenvedett sima, 3:1-es vereséget a Kövesd, ezzel folytatva tavaszi vesszőfutásukat és így egyre közelebb kerülnek a kieső zónához. A kezdőcsapat tagjaként kapott lehetőséget mindhárom volt játékosunk. Vágit a 63. percben cserélte le a DVTK korábbi trénere.
  • Nikházi Márk, Drazen Okuka (MTK): A Vidivel, egy senkinek sem jó-kivétel minket- döntetlent játszottak. Az egy-egyes végeredményt hozó találkozóra, egyik játékost sem nevezte, Tamási Zsolt vezetőedző.
  • Barczi Dávid (Videoton): A mérkőzésen nem lépett pályára, de az ő esetében már az is nagy szó, hogy egyáltalán odafért a kispadra.

Jelenleg NB2-es korábbi játékosaink:

• Vanczák Vilmos (PAFC): A sokszoros válogatott védő végig a pályán volt, a hazai pályán döntetlent elérő felcsútiaknál. A feljutásuk így sem forog veszélyben. Sajnos.
  • Tajti Norbert, Mogyorósi József, Szalai Vilmos (Siófok): A Szolnok ellen, a Balaton-partiak kapuját végig Tajti védte, Mogyorósi a cserék közül láthatta az egy gólos idegenbeli győzelmet, míg Szalai a keretbe sem került be.
  • Miroslav Grumic (Kozármisleny): A találkozót végigjátszó Gruma, a hatvankilencedik percben egyenlített hazai pályán a Cegléd ellen.
  • Takács Péter, Szabó Viktor (Cegléd): Ahhoz, hogy Grumic egyenlíteni tudjon, szükség volt Takács Peti hetedik percben értékesített tizenegyesére. A ceglédi gólszerő végig játszotta a meccset. Szabó Viktor csereként lépett pályára a kiesés elől menekülő csapatban.
  • Simon Attila (Dorog): Nyolcvankét perc játéklehetőséget kapott a volt házi gólkirályunk, a Budaörs ellen elveszített kettő egyes mérkőzésen. A harminchatodik percben még az ő góljával vezetett a Bányász.
  • Huszák Tamás, Bajzát Péter (Soroksár): A mini fradi, meglepetésre, hazai pályán szenvedett egy gólos vereséget a Szparitól. Huszák a nyolcvanadik percben le, míg Bajzát a hatvanhatodikban be.
  • Rudolf Gergely, Tisza Tibor, Máté Péter, Takács Tamás (Nyíregyháza): A héten szakvezetőt váltó- Véber György helyett Dajka László- szabolcsiak egy nullára legyőzték a feljutásra ácsingózó Soroksár csapatát. A Pest megyeiek ellen Rudolf volt eredményes. Mind a négyen kezdőként léptek pályára. Tiszát a hetvenegyedik, Rudolfot pedig a nyolcvanötödik percben cserélte le edzője, míg Takács Tamás és Máté Péter húzta a nótáját a kis fradinak, egészen a meccs végéig.
  • Gosztonyi András, Bacsa Patrik, Szabó Péter (Kisvárda): A kezdőben helyet kapó Gosztonyit épp Szabó Péter váltotta, míg Bacsa Patrik keretbe sem került. Mai szóval élve, Patrik kezdi beárazni magát.
  • Polényi Gábor, Nagy Tamás, Oláh Bálint (Zalaegerszeg): Polényi Gábor és Nagy Tamás végig a pályán volt, Oláh Bálint pedig nyolcvanhárom percet játszott a Kisvárdán sima, 3:0-ás vereséget szenvedő ZTE-ben.
  • Ribánszki László, Urbin Péter (Békéscsaba): Ribánszki szokás szerint végig védte a találkozót, Urbin előbb az ötvennyolcadik percben gólt lőtt, majd a hetvennegyedikben lecserélték a hazai pályán győztes Viharsarkiak.
  • Búrány Zoltán (Szeol): Végigjátszotta a mérkőzést, a már gyakorlatilag kiesett szegedi csapatban.
  • Csicsvári Milán (Cigánd): A Szegeden győztes csapatba, a hatvannegyedik percben állt be az alsóházi ,,rangadón”.
  • Virágh Aladár, Bokros Tibor, Belényesi Miklós (Balmazújváros) A tavaszra kissé leeresztő, győztes Újvárosiaknál Virágh és Bokros végig, Belényesi pedig a 77. perctől volt a pályán.
  • Szántai Levente (Szeged 2011): Minimális vereséget szenvedtek a hajdúságiaktól, Szántaival a kapuban.
  • Németh Milán, Gelei Vince (Sopron): Németh Milán végigjátszotta a mérkőzést, amit Gelei a kispadról nézett végig.
  • Balajti Ádám (Vác): A Sopronnal játszott idegenbeli találkozót, ami o:o-ás döntetlennel zárult, végig játszotta a volt U20-as, világbajnoki bronzérmes támadó. ,,Így múlik el a világ dicsősége!”

Jelenleg NB3-as ex-diósgyőriek:

• Nyugati csoport: A Kaposvárban Ivancsics Gellért, a kiesés szélén álló Komárom csapatában pedig Katona Attila is végigjátszotta a saját mérkőzését. A harmadik helyen álló Ajkában, a hatvannyolcadik perctől játszott Fodor Marcell, míg a csornaiaknál Zámbó Bence,-aki szintén U20-as vb bronzérmes- végigjátszott, csakúgy, mint a Vidi2-ben Zöldesi Illés illetve Barczi Dávid. A Győri ETO-ban Vadász Viktor is teljes mérkőzést játszott.
  • Közép csoport: A dunaújvárosi Farkas Viktor végig játszott, míg a Dunaharaszti csapatában, Rebecsák Szilárd a huszonegyedik percben gólt lőtt, majd a 82. percben lecserélték. Kállai Norbert nem lépett pályára a Dabas színeiben.
  • Keleti csoport: Az utóbbi mérkőzéseken magára találó Putnokiaknál, Illés Richárd nyolcvanöt, Csirszki Martin nyolcvanhét percet kapott, Icsó Zsolt éppen Csirszki helyére érkezett. A salgótarjáni csapatban Kerényi Gábor a kilencvenharmadik percben egyenlített. A most már biztos bennmaradónak tűnő Tállya KSE-ben Lippai Ákos végig a pályán volt. A nyírbátori Müller Zsolt, Hornyák Marcell duó végig, míg a Kárpátok Rooney-ja, Roszel Róbert 80 percet játszott. A Hajdúböszörményben Jeremiás Gergő és Nagy Róbert is a pályán voltak a lefújásig, a lassacskán bajnok Kazincbarcika elleni mérkőzésen, még a borsodiaknál Somodi Bence védett, Faggyas Milán és Lipusz Norbert pedig cserék voltak.

Külföldön szereplő korábbi játékosaink:

• Kádár Tamás (Dinamo Kijev): A hazai pályán, a Sakhtartól vereséget szenvedett csapatban Kádit a nyolcvanharmadik percben cserélték le.
  • Köteles László (Waaslund-Beveren): Vírusos betegsége miatt, Kötél nem játszott a múlt heti két mérkőzésen. Mielőbbi gyógyulást, Laci!
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): A gól gazdag, 3:3-mal végződő mérkőzésen Ákos végig a pályán volt.
  • Koman Vladimir (Adanaspor): Voli hatvanpercnyi játéklehetőséget kapott a kiesés elől menekülő, török csapatban. A Besiktas ellen 3:2 lett a végeredmény.