ex-DVTK: Gohér elintézte, Balajti-Grumic 2-2

ex dvtk

Az NB1-ben szereplő korábbi játékosaink elmúlt fordulóban mutatott teljesítménye:

• Bognár István (Ferencváros): Bogesz, aki egyre több lehetőséget kap a fradiban. A 4-1-es vereség alkalmával egy félidőt kapott, kezdőként.
  • Verpecz István (Debrecen): Hasonlóan Bognárhoz, Verpecz is egy félidőt játszott, viszont ő csereként állt be Danilovics helyére.
  • Djordje Kamber (Honvéd): A Loki ellen kiütéssel nyerő budapestiek egyik legstabilabb játékosa volt ismét. A mérkőzést természetesen végigjátszotta. Őszintén kívánom neki, hogy nyerjék meg a bajnokságot csapatával!
  • James Manjrekar, Debreceni András (Vasas): A Gyirmót vendégeként győztes csapatban egyikük sem kapott lehetőséget. A fradi vereségével nagy esélyük van megnyerni a bronzérmet.
  • Egerszegi Tamás, Vági András, Gohér Gergő (Mezőkövesd): Mindhárman végigjátszották a találkozót, amelyet a végsőkig kiélezett mérkőzésen, Gohér 92. percben rúgott szabadrúgás góljával megnyertek, ezzel biztosították jövőbeli tagságukat az NB1-ben.
  • Drazen Okuka (MTK): Kezdőként lépett pályára ellenünk a kiesési rangadón. Reméltem, hogy hamarabb megy zuhanyozni, mint a többiek, de a pályán maradhatott végig.

Jelenleg NB2-es korábbi játékosaink:

• Huszák Tamás, Bajzát Péter (Soroksár): Előbbi játékos végigjátszotta a találkozót, míg Bajzát nem kapott lehetőséget a megyei rangadón, melyet elveszítettek Huszákék 4-2-re, így valószínűsíthető, hogy ők kiszálltak a második helyért vívott harcból.
  • Virág Aladár, Belényesi Miklós (Balmazújváros): Virág a hajdúságiak kezdőjében kapott helyet, míg Belényesi a nyolcvanharmadik percben lépett pályára a Szolnok ellen győzedelmeskedő csapatban.
  • Polényi Gábor, Nagy Tamás, Oláh Bálint (ZTE): Két korábbi játékosunk végig küzdött a végén diadalmaskodó zalai csapatban, míg Bálintnak mindösszesen egy perce maradt a bizonyításra.
  • Tajti Norbert, Mogyorósi József (Siófok): Kapust nem cseréltek, így Norbi végig a pályán volt, míg Mogyi úgy kapott sárga lapot, hogy pályára sem lépett. A Siófok 2-1-re nyert hazai pályán.
  • Búrány Zoltán (SZEOL): A már kiesett csapatban kezdőként lépett pályára a védekező középpályás és edzője nem is cserélte le.
  • Rudolf Gergely, Tisza Tibor, Takács Tamás (Nyíregyháza): Egyedül Rudi játszotta végig a mérkőzést. Takács Tamás a 76. percben lépett pocsolyába, míg Tiszát a 79.-ben lecserélték.
  • Urbin Péter (Békéscsaba): A félidőben lépett pályára és hamar meghálálta a bizalmat, hiszen a hatvannyolcadik percben gólt lőtt az egykori NB2-es gólkirály. A keleti rangadón kettő-kettő lett az eredmény, ami leginkább egyik csapatnak sem jó, bár a Szpari már nem eshet ki. A Csaba pedig csak a csodában bízhat, ha fel akar jutni.
  • Simon Attila (Dorog): Szokásához híven ismét betalált, majd a hatvannyolcadik percben lecserélték, a hazai pályán sima kettő nullás sikert arató, bennmaradó dorogiaknál.
  • Németh Milán (Sopron): A Supka Attilától elköszönő soproniak végig a pályán tudhatták a volt balhátvédünket.
  • Szántai Levente (Szeged 2011): Szinte kirobbanthatatlan a kapujából a remek hálóőr. Most is vele kezdődött a szegedi összeállítás.
  • Gosztonyi András, Bacsa Patrik (Kisvárda): Goszi folytatta remek sorozatát és a 21. percben ismét betalált az ellenfél hálójába. Végig is játszotta a mérkőzést, ami sajnos Patrikról nem mondható el, hiszen még keretbe se nevezte Révész Attila. A szabolcsiak továbbra is versenyben vannak a feljutást jelentő második helyért.
  • Takács Péter, Szabó Viktor (Cegléd): A ceglédi csapatban Taki hetvennyolc percet volt a pályán, ahová Szabó Viktor az ötvennegyedikben érkezett.
  • Vanczák Vilmos (felcsút): A volt válogatott és jelenleg is akadémista Vili, végig a pályán volt a Cegléd ellen döntetlenező csapatban. Ezzel bajnokként jutottak vissza az élvonalba. Sajnos.
  • Balajti Ádám (Vác): Termékeny volt az egykori U20-as VB bronzérmes csatár, hiszen két gólt is berámolt a Kozármisleny hálójába. Meglepetésre a váciak a kedvező hatodik helyről várják az utolsó két fordulót.
  • Miroslav Grumic (Kozármisleny): Akár azt is mondhatnánk, hogy Balajti-Grumic: 2-2, hiszen a volt légiósunk is két góllal zárta a mérkőzést, kár, hogy ennek nem igazán örülhetett, hiszen így is kikaptak és egyre közelebb kerülnek a kieséshez.

Jelenleg NB3-as ex-diósgyőriek:

• Nyugati-csoport: Vadász Viktor a Győrben, míg Zámbó Bence a Csorna csapatában volt végig a pályán, az ajkában Fodor Marcellt a hetvenharmadik percben cserélték le, míg az Érd csapatában Zsivoczky Norbert csereként lépett pályára. A Vidi2-ben viszont Barczi Dávid egyáltalán nem kapott szerepet. Ebben a csoportban szinte biztosra vehető a Győr feljutása, míg a Tatabánya ugyebár megszűnt.
  • Közép-csoport: Egyedüliként Farkas Viktor játszotta végig a saját találkozóját, a Dunaújváros csapatában. Rebecsák Szilárd a Dunaharasztiban a hetvenhetedik percben, Kállai Norbert a Dabas csapatában pedig a hetvennegyedik percben lépett pályára. Ebben a csoportban már matematikailag is bajnok, a Magyar Kupa elődöntős Budafok csapata.
  • Keleti-csoport: Jeremiás Gergő a Hajdúböszörmény csapatában végigjátszotta a találkozót, az ellenfél, Tállya csapatában pedig a kezdetektől a pályán volt Lippai Ákos. A mérkőzés egy nullás borsodi sikert hozott, amivel a hegyvidékiek tovább folytatták parádés tavaszi menetelésüket. A Putnokról sajnos ugyanez nem mondható el. Amíg az edző fia (Koszta Márk) mesterhármast rúgott a Lokinak, addig a gömöriek tovább szenvednek és küzdenek a kiesés elkerüléséért. A döntetlenre végződött találkozón Illés Richárd a hatvannyolcadik percben hagyta el a játékteret, a helyére éppen Icsó Zsolt állt be, míg Csirszki Martin végig a pályán volt. A Kazincbarcika bajnokcsapatában Somodi Bence ismét végig védett, tette ezt remekül, hiszen a csoport rangadóján, idegenben sikerült egy nullára nyerniük a Jászberény vendégeként. Faggyas Milán három percet kapott, Lipusz Norbert nem lépett pályára. A második helyen álló, Újpesten győztes, monori csapatban Bogáti Péter végigjátszott, akárcsak a Nyírbátorban Müller Zsolt, csapattársa, Hornyák Marcellt viszont a félidőben lecserélték.

Külföldön szereplő korábbi játékosaink:

• Futács Márkó (Hajduk Split): Parádés teljesítményt nyújtott volt csatárunk, hiszen négy gólt rúgott. Az egész évben remekül teljesítő Márkónak mégsem érkezett meghívó a válogatott keretbe. Bezzeg, ha fiatal akadémista lenne…
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): A keretbe ismét visszakerülő Elek győztes csapat tagjaként játszott a végig a meccset. Viszont csapata jócskán elmarad a várakozásoktól, hiszen csak negyedikek a tabellán.
  • Koman Vladimir (Adanaspor): A kiesés felé száguldó csapatban nem kapott helyet a középpályás.
  • Köteles László (Waasland-Beveren): A belga élvonalban, az Európa Liga helyekért játszott és ott elég jó pozícióban lévő csapatban Kötél, a tartós betegsége miatt ismét nem kapott lehetőséget.
  • Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Kádiék meglepetésre hazai pályán szenvedtek kettő egyes vereséget a Zorya csapatától, Tamás végig a kispadról figyelte a mérkőzést.
  • Senad Husic (Celik Zenica): Az előző fordulóban végig a pályán volt a szélvész gyors balhátvéd, akik a bosnyák bajnokság negyedik helyén állnak.