ex-DVTK: Novothny először a Diósgyőr ellen, Bognár továbbra sem játszik

ex dvtk

Az NB1-ben szereplő korábbi játékosaink:

• Novothny Soma (Újpest): Soma a hétvégén éppen ellenünk bizonyíthatott az Újpest kezdőcsapatában, edzője csak a 72. percben cserélte le. Előtte összeszedett egy sárgát.
  • Gohér Gergő, Lázár Pál (Mezőkövesd): Egyikük sem került be a meccskeretbe a hétvégén, sérülés okán.
  • Djordje Kamber (Honvéd): Kamber azonban végig ott volt a Mezőkövesd ellen, ahol a fővárosiak a 94. percben szerezték meg a győztes találatot.
  • Patrick Mevoungou, Vanczák Vilmos (Puskás Akadémia): Az afrikai szűrő kezdő volt a Balmazújváros elleni győzelem alkalmával, Vanczák pedig az utolsó 5 percre állt be, védeni az egygólos előnyt.
  • Tisza Tibor, Takács Tamás (Debrecen): A debreceniek nem kis meglepetésre megszerezték idei első győzelmüket, a tavalyi meglepetéscsapat Vasast verték otthon 4-1-re. Tisza a 69. percben állt be, Takács nem jutott szóhoz.
  • James Manjrekar (Vasas): Korábbi kanadai légiósunk a félidőben állt be, már négygólos hátrányban, csapatán azonban már ő sem tudott segíteni.
  • Bognár István (Ferencváros): Bogesz végigpadozta a Fradi Haladás elleni bajnokiját. Sokszor elmondtuk már, de még mindig az az érzésünk, Bognár rettentően rossz döntést hozott, amikor eligazolt Miskolcról, szinte még epizódszerep sem jut neki a IX. kerületben.
  • Miroslav Grumic (Haladás): Egykori szerb csatárunk ugyanezen a mérkőzésen a 74. percben állt be csereként, ám szinte semmit sem tudott hozzátenni csapata játékához. A legkevesebb rúgott gól eddig a szombathelyieké, 6 forduló alatt mindössze négyszer találtak a kapuba.

Az NB2-ben szereplő korábbi játékosaink:

• Gosztonyi András (Kisvárda): A kisebbik szabolcsi csapata a tavalyi NB1-es Gyirmótot ütötte ki 3-0-ra, Goszi azonban továbbra is sérült.
  • Szabó Viktor (Cegléd): Szabó nem lépett pályára a hétvégén Mosonmagyaróváron, csapata nélkül is egygólos győzelmet aratott.
  • Ribánszki László (Békéscsaba): A csabaiak Sopronba látogattak, nagy utat tettek meg tehát azért az 1 pontért, amit a gólnélküli döntetlenért kaptak. Ribánszki végigvédte a találkozót.
  • Somodi Bence, Takács Péter, Boros Gábor (Kazincbarcika): Mindhárman végigjátszották a Budafok elleni bajnokit, Boros ráadásul gólt is lőtt, amire nagy szüksége volt csapatának a 2-1-es győzelem megszerzéséhez. Vitelki Zoltán csapata holtversenyben az első helyen áll az NB2-es pontvadászatban.
  • Huszák Tamás (Soroksár): Tamás végigjátszotta a Budaörs elleni találkozót, csapata 2-1-re nyert.
  • Simon Attila (Dorog): Ezúton is gratulálunk a dorogiaknak, hétvégén ugyanis nagyszerű győzelmet arattak, hazai pályán mosták fel a padlót a Nyíregyházával, Simon ráadásul csapata második gólját szerezte.
  • Rudolf Gergely, Bajzát Péter (Nyíregyháza): Rudolf a másik oldalon végigjátszotta a meccset, Bajzát továbbra sem bevethető.
  • Nagy Tamás (ZTE): Az egerszeg 5-2-re verte a Siófokot, Nagy végig a pályán volt. A másik oldalon nem jutott szóhoz Tajti Norbert.
  • Debreceni András, Vadász Viktor (Győr): Korábbi edzőnk, Bekő Balázs csapata hétvégén a Csákvár együttesét fogadta, és győzött 2-1 arányban. Debreceni a kezdőben kapott helyet, ám a 18. percben megsérült, helyére éppen a másik ex-diósgyőri, Vadász Viktor állt be.
  • Drazen Okuka, Bori Gábor (MTK): A Vác csapatát verték 3-0-ra, Bori végigjátszotta a találkozót. Drazen nem került be a meccskeretbe.
  • Balajti Ádám (Vác): Ugyanezen a bajnokin Balajti szintén kezdő volt, ám már a félidőben lecserélték.

Légiósnak állt korábbi játékosaink:

• Elek Ákos (Kairat Almaty): Elekék rangadót nyertek hétvégén, az egyik legnagyobb nevű kazah csapatot, a Sahtyor Karagandit verték 3-1 arányban. Korábbi kapitányunk végigjátszotta a találkozót.
  • Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Ugyanazon a napon a Dinamo otthon nyert 4-1-re a Stal Kamianske ellen, Tamás azonban a keretben sem volt ott. Edzője vélhetően pihentette a portugál Maritimo elleni, csütörtöki sorsdöntő Európa Liga selejtezőre.
  • Futács Márkó (Hajduk Split): Ahogy már köztudott, Futács sajnos súlyos sérüléssel bajlódik, csapata idegenben nyert 4-0-ra a Rudes ellen, és továbbra is üldözik a listavezető Dinamo Zagrebet.
  • Köteles László (Genk): A Genk otthon kapott ki egy góllal a Charleroi-tól, és 4 forduló után továbbra is csak egy győzelmet számlál. Köteles nem került be a meccskeretbe.
  • Koman Vladimir (Adanaspor): Voli továbbra is a török másodosztályban játszik – illetve nem játszik, a második fordulóban sem került be csapata keretébe. Idegenben kaptak ki 3-0-ra.