Elvesztegetett pontok: Paks-Diósgyőr értékelő

28461403_2422099321149099_2011443378_o

Hosszas várakozást követően végre megkezdődtek a tavaszi szezon bajnoki mérkőzései. Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy már nagyon ki voltunk éhezve egy igazi tétmeccsre, amit ha a helyszínen nincs is lehetőségünk megtekinteni, legalább képi formában is tudunk követni. Ellátogatott tehát csapatunk a Paks pályájára, melyet a hét közben szurkolói segítséggel sikerült rendbe hozni és játékra korlátozottan alkalmassá tenni. A várakozás már a tetőfokára hágott, kíváncsian szemlélhettünk, hogy miként sikerült a téli felkészülés.

A kezdő sípszó után nem volt szükség egészen 1 percre, hogy Antal Botond ismét bemutassa a tőle már szinte elvárt, menetrendszerű, akár mérkőzést befolyásoló hibáját, egy ártatlannak tűnő kirúgás során a labda helyett nem is találhatta volna el szebben a paksi játékos bokáját. Egyértelmű tizenegyes lett volna, ha Solymosi észreveszi. Nem tudom, hogy most próbált törleszteni a korábban kárunkra tévedései után, vagy csak szimplán rossz döntést hozott. Ez az eset meg is alapozta a találkozó első pár percét, a paksi csapat tartotta nyomás alatt a kapunkat. Nyoma sem volt annak a korábban tapasztalható diósgyőri támadójátéknak, amit a találkozók elején láthattunk a fiúktól. A parázs hangulatú első néhány perc után a játék kiegyenlítődött és erősen visszaesett a színvonal. Nagyjából úgy éreztem magam, mintha egy legjobb esetben is MB3-as meccset néznék. A küzdésnek és az akaratnak nyoma sem látszott a játékosainkon, egyedül az új ukrán igazolás, Shestakov igyekezett a pálya szélén fellendíteni a gyér támadójátékunkat, de partner hiányában nem sok sikerrel, hiszen a hosszú idő után ismét a kezdőbe jelölt Bacsa sem tudott maradandót alkotni, inkább elvesztette a labdákat, minthogy megjátszotta volna azokat. Látnivaló nem sok akadt, egy indításból mégis megindult Szakály, majd az alvó védőink között szépen elszlalomozva, Antalt elfektetve elhelyezte a Paks találatát a hálóba. 1-0. Innentől remélhettük, hogy a találkozó kicsit fellendül, megpróbálunk visszavágni, de mint később kiderült, ez nem jött össze. Az első félidő alacsony színvonalú játékát ezután már csak az asszisztens játékba való bevonása színesítette, illetve a paksi Simon esete, aki képes volt úgy megsérülni kocogás közben, hogy senki nem volt a közelében, ilyet sem láthatunk egy valamire való bajnokságban…

A második játékrész hasonlóan indult az elsőhöz, a Paks lendült támadásba. Nem tartott sokáig a lendület, ugyanis a frissen beálló Szarka szinte rögtön letarolta a támadó játékost. Villant is másfél perc múltán a sárga. Továbbmegyek, Szarka a következő megmozdulásával is a szabályokba ütközött, pedig most már mi voltunk támadásban… A folytatásban is Szarka maradt a középpontban, ezúttal viszont a szó pozitív értelmében. A kicsit megélénkülő játékban Lipták adott pazar indítást Szarkának, aki kihagyhatatlan ziccerbe került és egyenlített! Lipták viszont még egy perc sem telt el, rögtön be is zsebelt egy sárga lapocskát. Úgy tűnik, hogy Antal hibája nem volt végzetes. Sőt. Ha Bacsa egy kicsit ügyesebb és át tudja venni a labdát, még a fordítás sem lett volna elképzelhetetlen. Majd pedig az asszisztensnek köszönhetően nem kerültünk hátrányba, ugyanis lesnek fújta be a paksi támadást, ami maximum egyvonal volt, de les semmiképp. A játék végre fellendült, színvonalasabb a második játékrész, a csapatok kezdenek belendülni a játékba. Helyzet itt, helyzet ott, úgy néz ki, hogy egyik csapatnak sem jó a döntetlen, illetve a cseréink is jót tettek a meccsnek, bár Bacsa továbbra is többet hibázik, nincs érdemben a csapat hasznára. Antal Botond pedig bebizonyította, hogy van keresnivalója a csapatban, egy tiszta ziccerben védett hatalmasat, ezzel meccsben tartva a csapatot. A mérkőzés utolsó 15 percében pedig valószínűleg a hét közben lejátszott kupameccs kezdte éreztetni a hatását, kezdtünk elfáradni és a játék túlnyomó részt a mi térfelünkre tevődött át, de a paksi támadásokban így sem volt meg a kellő átütő erő, így ha mi már Verpecz dolgát nem is nehezítettük meg érdemben, a védekezésünk kitartani látszott. Majd jött az utolsó utáni perc és be kell ismerni, egy parádés góllal Haraszti eldöntötte a mérkőzést

Összességében egy rém gyenge mérkőzésnek indult, egy kicsit feljavult a végére, de ettől többet várhattunk volna. Bódog Tamás a meccs utáni interjúban nem is jutott szóhoz, azon kívül, hogy letörten és kedvtelenül nyilatkozott pár szót a csapatról, nem is nagyon volt mondanivalója. Meglátszott, hogy a húzóembereink nem tudtak érdemben hozzátenni a meccshez. Vela nem hibáztatható, hiszen sérülése miatt nem volt ott, de Ugrai nagyon beleszürkült a mezőnybe. Makrai ugyan visszakerült a kerethez, de labdába sem nagyon ért. Ameddig ilyen formában játszunk, nem sok keresnivalónk lesz ebben a mezőnyben, főleg úgy, hogy a kiesőjelölt Balmazújváros is nyerni tudott. Reméljük, hogy a következő fordulókban jobban kijön az emlegetett jó felkészülés.