Antal vs Bognár, ki hibázott nagyobbat? : DVTK – Vasas értékelő

22494567_2212887272070306_1122096153_o

Kis hazánk rendkívül színvonalas első osztályának 23. fordulójához érkeztünk. A bajnokság harmada van még hátra, ami a két állami kegyelt csapat teljesítményét figyelmen kívül hagyva igencsak szoros, a dobogó és a kiesés közt mindössze 9 pont a differencia, ami egy-egy rosszabb sorozatban lévő csapatot megtréfálhat. A következő ellenfelünk, a Vasas is belecsúszott ebbe a csapdába, az ősz végén sorra bukta el a meccseit és a mezőny első feléből a kiesés szélére sodródott. Ezt a folyamatot a múlt héten sikerült megállítania a fővárosiaknak, de még így sem lélegezhetnek fel. Az előző két egymás elleni meccsünkön mi nyertünk, de ez nem jelenti azt, hogy szabad volna leírni ellenfelünket.

A kezdőrúgásnál örömmel láthattuk, hogy Kocsisnak nincs komolyabb baja, még ha turbánt is kell viselnie, de visszatérhetett a pályára. A csapat összeállításában különösebb meglepetés nincs tehát. A mérkőzés első perceiben egy harapós Diósgyőrt láthattak az újpesti pályára kilátogató nézők. A Vasas ugyan megpróbált magasabban védekezni, ami kezdetben kicsit meg is lepte a csapatot, de szépen lassan rájöttek a fiúk, hogy hogyan lehet így is szép támadásokat vezetni, ennek megfelelően akadt is néhány lehetőségünk.  a 10. perc előtt pedig egyenesen a vezetést is megszerezhettük volna, Ugrai egy védelmi hibát kihasználva szerzett labdát, meglódult a kapu felé, de lövését Nagy védeni tudta. Ha a passzolást választja a támadó, lehet, hogy jobban járt volna, mert Bacsa üresen várta az átadást középen. Ezt követően pár perc telt csak el, amikor Vela a Vasas védők között cselezte magát helyzetbe, de mielőtt lőhetett volna, az ex-diósgyőri Manjrekar fellökte, a síp viszont néma maradt. Ezt követően kicsit felszabadul a Vasas kapuja, majd jött is néhány kósza támadás komolyabb lehetőség nélkül. A huszadik perc leteltével pedig már kiegyenlítődött a játék a mezőnyben, sőt inkább a fővárosi csapat lendült támadásba. Továbbmegyek, a félidő közepére már fölényt is sikerült kialakítaniuk, a játék áthelyeződött a mi térfelünkre. Volt ugyan néhány kontra kísérletünk, de az előreívelt labdák elég hamar elhaltak, nem adódott még csak helyzet sem a csapat előtt. Ami ismét feltűnő, hogy egy volt diósgyőri, jelen helyzetben Manjrekar, jelentősen többet szabálytalankodik a többieknél, a sportszerűséget nem nagyon tartja szem előtt. (Korábban más csapatoknál is voltak ellenünk kifejezetten alattomosan játszó ex-diósgyőriek). Ahogy letelt az első fél óra, megélénkült kicsit a játék, egy nagyobb Vasas helyzet után sikerült végre egy kontrát építeni, amiből gól ugyan nem lett, de a hazaiak térfelén tudtuk tartani a labdát néhány percen keresztül. Jött is egy szép indítás, amit Vaskó állított meg, de a túlerőben lévő 2 diósgyőri legyőzte, ezzel lövőhelyzet alakult ki, viszont Óvári az elvetődő védőbe lőtte a labdát, így ebből sem született gól. 1 perc sem telt el, a másik szélen már Barczi húzott el, Lipták pedig középen pont jó helyen volt, hogy óriásit mentsen az ellenfél támadója elől. A félidő utolsó 10 perce elég csapkodó játékkal kezdődött, jobbára a középpályások átpasszolásával alakultak ki helyzetek minkét fél előtt, a gyors letámadások viszont nem hoztak eredményt. A Vasas mezőnyfölénye pedig megszűnni látszott, újra kiegyenlítetté vált a játék az esős időjárásban. A szünet előtt még Bacsa kapott egy kitűnő indítást, amivel ki is lépett, viszont mire a kapu elé ért, a Vasas védője utolérte és pont annyit lökött rajta, hogy a kapus megszerezhesse a labdát. Így a játékrész hosszabbítás nélkül, egy igazságosnak mondható 0-0-ás eredménnyel zárult le.

A második félidő kezdetén ismét a bíró került a középpontba, sorozatos rossz döntéseivel sújtotta mind a 2 csapatot, amiből talán a fájóbb az volt, amikor a kaputól 25-30 méterre vágták fel Ugrait, de a síp néma maradt. A játék viszont nagyon hasonlított az első félidő végén látottakhoz, a csapatok rohantak a labda után, a középpályások szinte eltűntek, itt is és ott is alakultak ki helyzetek. A csapatok játékát viszont egyre több hiba jellemezte, a pontosságon még bőven volt mit javítani. A folytatásban a pontatlan játék eredménye egy Vasas szöglet lett, ahol a beadás már jóval pontosabb lett, Vaskó tisztán fejelhetett,de Antal nagy bravúrral a kapufára tudta ütni a labdát. Eltelt egy óra az eredmény változatlan. Ami viszont változott, az a sárga lapok száma. Bognár spori előszeretettel veszi elő a lapocskát, viszont eddig csak mi kaptunk belőle, érdekes módon a hazaiaknak nem jutott már, a későbbiekben még lehet jelentősége a szezon vége felé a lehetséges eltiltások miatt. (Be kell látni, hogy volt jogos büntetés is.) A folytatásban már nem a szabálytalanságok kerültek előtérbe, hanem Shestakov, aki remekül adott középre, viszont Nikosz nem tudta beletenni a fejét a labdába, ugyanis Vaskó két kézzel, jól láthatóan lerántotta. Bognár viszont úgy látszik, hogy a Vasas sikeréért dolgozik, ugyanis nem ítélt büntetőt, a játék folytatódhatott. Ez viszont csak olaj volt a tűzre, a csapat rákapcsolt egy fokozatot és hosszú időn keresztül tartotta nyomás alatt a hazaiak kapuját. A Vasas védőket ott verték meg, ahol csak akarták, az utolsó passzokba azonban hiba csúszott. Amikor felszabadult a kapujuk, a hazaiak viszont már nem hibáztak. Berecz lövése Antal lábai között utat talált a kapuba. Ehhez a találathoz viszont kellett Antal hathatós segítsége, mert ekkora potyagólt ritkán látni, ha egyáltalán látni az első vonalban. Megint jött tehát a menetrendszerű hiba Botondtól, ami akár a mérkőzés eredményét is döntően befolyásolhatja. Illetve nem lehet elmenni szó nélkül amellett, hogy ismét akkor kapunk gólt, amikor végre jobban játszunk ellenfelünknél, és mi állunk közelebb a gólszerzéshez. A hátralevő negyed órában tehát ismét hátrányból kell küzdeni egy olyan meccsen, ahol a bírói tévedések nélkül már vezetnénk, de kapushiba nélkül sem lennénk hátrányban… A Vasas kapusa sajnos már más szint volt, mint Antal, egy jó pozícióból elvégzett Ugrai-szabadrúgást védett hatalmas bravúrral. A hátralevő percekben is támadásban maradtunk, a szurkolók is a jól ismert Harcoljatok! buzdítással űzte a csapatot. A lendület tartott is, Shestakov beadását Nikosz akrobatikus mozdulattal tűzte kapura, Nagy viszont ismételten remekül védett. A mai napon tehát úgy néz ki, hogy a kapusok közti tudáskülönbség dönti el a mérkőzést. 5 perccel a vége előtt már teljesen kitámadott a csapat, a Vasas látszott, hogy egyértelműen egy kontralehetőségre vár, amivel végleg eldőlne a mérkőzés. Az eredmény viszont kishíján újra döntetlen lett, a kapus elnézte a beadást, ami a kapu felé csúszó Szarkáig eljutott, ő viszont kézzel sodorta a kapuba a labdát, így sajnos nem adták meg a gólt, maradt az egy gólos hátrány. A Vasas már csak annak az egy gólnak a megőrzésére törekszik, teljesen átengedik a területet. A fölény viszont viszont későn érett góllá, hiába a 4 perc hosszabbítás, a Vasas ma egy bíróval több játékossal volt a pályán, ilyen szembeszéllel és egy bakikapussal ma nem nyerhettünk. A 94. percben még érkezett egy beadás, amit a télen igazolt Brkovic juttatott a kapuba, így legalább 1 pontot sikerült megmenteni a mérkőzésen.

A gondolattal pedig eljátszadozhatunk, ha Antal nem hibázik ekkorát, vagy befújják a büntetőt a javunkra, akkor talán másképp is alakulhatott volna ez a mérkőzés, így viszont meg kell elégednünk az 1 ponttal. Bognár úrnak pedig tennénk egy javaslatot: egy szemműtét csodákra képes!

Ha összegeznénk az eddigi játékvezetői hibákat, amikkel pontokat vettel el tőlünk a szezonban, már rég a dobogón állhatnánk… Ez viszont így távolodik kisség, szóval lehetséges, hogy a kupa megnyerésére kellene nagyobb erőfeszítéseket tenni.