ex-DVTK 2015. 49. hét: Kamber gólja, Kádárék sorozata

Az alacsonyabb osztályú pontvadászatokban már befejeződtek a küzdelmek, de az NB1-ben dupláztak a csapatok, és a külföldi ligák is zajlanak még, következzen tehát a volt diósgyőriek 49. heti teljesítményének összefoglalója.

Az NB1-ben szereplő játékosok:

Djordje Kamber (Honvéd – Paks 0-0, Puskás Akadémia – Honvéd 0-3 ): A most bepótolt 15. fordulóban a paksi csapat ellen végig a pályán volt, ahogy a Puskás Akadémia elleni összecsapáson is. Utóbbi találkozón a 94. percben gólt is szerzett, kialakítva ezzel a végeredményt, ez volt a 6. gólja a bajnokságban.

Vadász Viktor (Vasas – Békéscsaba 4-0, Haladás – Békéscsaba 1-1): A Vasas elleni, súlyos vereséggel záruló mérkőzést végigjátszotta, a szombathelyi pontszerzést a kispadról figyelte.

Tisza Tibor (Haladás – DVSC 2-2, DVSC – Videoton 1-2): A Haladás ellen egy gólpassz fűződik a nevéhez, a 92. percig volt a pályán, a Videoton ellen kapufáig jutott, a 74. percben cserélték le.

Gosztonyi András (Haladás – DVSC 2-2, Haladás – Békéscsaba 1-1): A Loki elleni meccset a kispadról figyelte, a Békéscsaba ellen 65 percet kapott kezdőként.

Vági András (Honvéd – Paks 0-0, Paks – Ferencváros 0-5): A Honvéd meccsen nem kapott lehetőséget, a kispadon ült, a Ferencváros elleni súlyos vereség alkalmával viszont végig a pályán volt.

Debreceni András (Vasas – Békéscsaba 4-0, MTK – Vasas 2-1): Végigjátszotta a Békéscsaba elleni találkozót, de megkapta idei 5. sárga lapját, emiatt az MTK ellen nem léphetett pályára.

Az NB2-ben, NB3-ban szereplő ex-DVTK játékosok:

Az NB2-ben és az NB3-ban tavasszal folytatódnak a küzdelmek.

Külföldön játszó magyarok, akik megfordultak Diósgyőrben is:

kadarKádár Tamás (Lengyelország, Lech Poznań): A lengyeleknél is volt hétközi forduló, Kádiék csapata pedig tovább szárnyal, először a Wisła Kraków ellen nyertek hazai pályán 2-0-ra, majd idegenben 1-0-ra a Korona Kielce ellen. Kádár mindkét meccsen végig a pályán volt, ez volt a bajnokságban az 5. győzelmük sorozatban, az utolsó 4 meccsükön gólt sem kaptak.

Köteles László (Belgium, KRC Genk): Az Anderlecht elleni találkozón nem kapott szerepet, a cserék közé nevezték. A végeredmény 0-0 lett.

Külföldön szereplő volt diósgyőri külföldiek:

Augusto Alexi Quintero Batioja (Csehország, FC Vysočina Jihlava): A kispadról figyelhette, hogy csapata 2-2-es döntetlent játszik hazai pályán.

L’Imam Seydi (Azerbajdzsán, Inter Baku): Náluk is két forduló volt a héten, idegenben nyertek 3-1-ra a Turan Tovuz gárdája ellen, ekkor Seydi 86 percet kapott, majd szintén idegenben léptek pályára, és 1-0-ra kikaptak a Qarabağ FK csapatától, Seydi a 60. percben lépett a pályára.

Bernardo Frizoni (Szlovákia, ŽP Šport Podbrezová): A kispadról figyelhette, hogy 3-2-es vereséget szenvednek idegenben.

Lazar Marjanović (Bosznia-Hercegovina, FK Borac Banja Luka): Ezúttal idegenben nyertek 2-1-re, de összeállítás még most sincs, majd frissítem a cikket. Az előző fordulóban a 78. percben állt be csereként.

A kép forrása a DVTK hivatalos facebook oldala.