ex-DVTK: Kádár és Elek a stabil emberek, többen csak a partvonalon

ex-DVTK

Útjára indult egyik-másik komolyabb liga is a hétvégén, azonban azt megszokhattuk, hogy minket ez nem érint, lássuk tehát, hogy mit tudtak felmutatni az itthon játszók, és azok, akiknél már zajlik valamelyik versenysorozat kisebb külföldi ligákban.

NB1:

•  Djordje Kamber (Honvéd): A korábbi években stabil kezdőjátékossá avanzsált játékos mindössze 12 percnyi játéklehetőséget kapott a Mezőkövesd ellen 1-0 arányban megnyert bajnokin, a beállításával egyértelműen az eredmény őrzése volt csapata célja.
  • Patrick Mevoungou (Mezőkövesd): A kispadról nézhette végig, ahogyan csapata hazai pályán 1 gólos vereséget szenved a Honvédtól.
  • Vági András (Paks): Az alattomos szabálytalanságairól maradhatott emlékezetes a diósgyőri szurkolóknak, erre azonban nem tartott igényt edzője, így a padról figyelhette, ahogyan a csapata 1-1-es döntetlent játszik az Újpesttel.
  • Novothny Soma (Újpest): 69 percnyi játékidő jutott a tavaly szárnyaló csatárnak, most nem sikerült góllal segítenie csapatát.
  • Miroslav Grumic, Németh Milán (Haladás): A két játékos végig a gyepen volt, csapatuk 2-1 arányban győzött a gyengécske Puskás ellen. Grumic támadó léte ellenére gólt nem szerzett, Németh középpályára tolásával úgy tűnik nem hoztak rossz döntést Szombathelyen, a bizalom él a játékos irányába.
  • Gosztonyi András (Kisvárda): 71 perc jutott Andrásnak, aki mindössze egy sárga kártyát tudott kiharcolni magának, csapata továbbra sem tud gólt rúgni az élvonalban.
  • Bognár István (MTK): Viharos távozása után a drukkerek nem zárták kegyeikbe a középpályást, ezen a tényen pedig az sem fog sokat változtatni, hogy az MTK győztes gólját eredményező beadást ő ívelte társához a hétvégi egymás elleni összecsapásunkon.
  • Takács Tamás (Debrecen): A címvédő elleni mérkőzésen a kispadról izgulhatta végig, amint 1-1-es döntetlent ér el együttese Fehérváron.

NB2:

• Búrány Zoltán (Vác): A tehetséges diósgyőri fiatalként induló Búrány 15 perc játéklehetőséget kapott csapata meccsén, melyen gól nélküli döntetlent hoztak össze a Soroksár elleni mérkőzésen.
  • Huszák Tamás (Soroksár): Végig a pályán volt a Vác ellen, mivel gól nem született, így a pontszerzésben tudta segíteni csapatát, ennek köszönhető talán, hogy a 20. percben begyűjtött egy sárga lapot, így akadályozva meg az ellenfél támadását.
  • Óvári Zsolt, Ternován Patrik, Verpecz István, Szabó Balázs (Balmazújváros): Óvári és Ternován győztes meccs részesei lehettek, bár egyikük számára sem adatott meg, hogy a pályán hallják meg a hármas sípszót, 10 perc eltéréssel cserélték le őket. Szabó már fél óra eltelte után a gyepre léphetett, csereként játszotta végig a maradék játékidőt, Verpecz pedig a padról nézhette csapata győzelmét.
  • Szarka Ákos (Gyirmót): A kisebbik hírű győri csapat most nem tudott gálázni, Szarka végig a pályán volt. (De minek)
  • Somodi Bence, Takács Péter (Kazincbarcika): Somodi végig a pályán volt, vele ellentétben Takács még csereként sem szállhatott be, a kispad nyújtotta kényelemben nézte csapata gól nélküli meccsét.
  • Szabó Viktor (Mosonmagyaróvár): Végig a kispadon ült a 2-2-re végződő mérkőzésen.
  • Polényi Gábor, Hornyák Marcell (Nyíregyháza): Mind a két focista a kispadot koptatta a meccs alatt.
  • Ribánszki László (Békéscsaba): Kapott gól nélkül hozta le a Cegléd ellen megnyert találkozót.
  • Kitl Krisztián (Cegléd): Ugyan Diósgyőrben a tartalékok között mutathatta meg magát csak, ez azonban a Békéscsaba ellen kevés volt a csapatba kerüléshez, kispados volt a fiatal.
  • Debreczeni András, Vadász Viktor (Győr): Debreczeni végig a pályán volt, Vadász vele ellentétben viszont nem jutott szóhoz csapatuk gól nélküli meccsén.
  • Zöldesi Illés (ZTE): Kapott gól nélkül zárta a Győr elleni összecsapást.
  • Bori Gábor (Monor): Vesztes mérkőzésen kapott helyet a kezdőcsapatban, hiába tapasztalt játékos, nem tudta ponthoz segíteni csapatát.
  • Nemes Milán (Siófok): A Vasas elleni vesztes összecsapáson végigjátszotta a 90 percet.
  • Balajti Ádám, Bősz Levente, Egerszegi Tamás (Vasas): Utóbbi két játékos nem jutott szóhoz a meccsen, Balajti viszont amellett, hogy végig a pályán volt, a mérkőzés 45. percében a győztes gólt is megszerezte csapata számára.
  • Oláh Bálint, Boros Gábor (Budafok): Oláh kezdőjátékosként kapott lehetőséget, Boros viszont csak a 66. percben állhatott be a megnyert bajnokin.

Légiósok:

• Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Csapata a Slavia Praha ellen bizonyíthatott a BL selejtezőkörében, ahol a 2-0 arányban megnyert meccs továbbjutást ért Kádáréknak, Tamás a védelem tengelyében végig a pályán küzdött.
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): Az EL selejtező visszavágóján kikaptak az Olomuc gárdájától, így kiestek a nemzetközi versenysorozatból, hétvégén ezt egy 2-0 arányú győzelemmel igyekeztek feledtetni, Ákos mind a két meccset végigjátszotta. Közben megjelentek hírek, amik szerint újra Magyarországra jöhet játszani, ennek családi okai vannak.
  • Futács Márkó (Hajduk Split): Az EL-ben jutott neki 15 perc hétközben, viszont a hétvégi bajnoki mérkőzésen a keretbe sem tudott bekerülni, távozása egyre valószínűbb.
  • Köteles László: A kapus helyzete továbbra is rendezetlen. (Szabadon igazolható)
  • Kocsis Gergő (Karvina): Az első félidőben kapott lehetőséget, utána lecserélték, csapata csúnya, 4-1-es vereséget szenvedett.
  • Fülöp István (Serpsi): A bajnoki éllovas 3 gólos győzelme során kezdő volt, gólt nem szerzett, így idő előtt a csere sorsára jutott.