ex-DVTK: Gosztonyiék első sikere, Balajti már hat gólos

ex-DVTK

NB1:

• Vági András, Egerszegi Tamás (Paks): Vági végigjátszotta az ellenünk rendezett gól nélküli bajnokit, Egerszegit a 87. percben cserélték be.
  • Patrick Mevoungou (Mezőkövesd): Hazai pályán verték 2-0-ra a Puskás Akadémiát, korábbi légiósunk végig a pályán volt Benczés Miklós csapata ellen.
  • Gosztonyi András (Kisvárda): Az újonc megszerezte első győzelmét, méghozzá az MTK vendégeként, Goszit az 58. percben cserélték le.
  • Bognár István (MTK): Bognár ugyanezen a mérkőzésen kezdő volt, de a 78. percben lecserélte edzője.
  • Novothny Soma (Újpest): Soma csereként 32 percet töltött a pályán a Honvéd ellen, és szerzett egy lesgólt. A találkozó gól nélküli döntetlennel végződött.
  • Djordje Kamber (Honvéd): Korábbi szerb légiósunk végigjátszotta a bajnokit.
  • Takács Tamás (Debrecen): A Haladással játszottak 1-1-es döntetlent hazai pályán, a debreceni gólt Takács szerezte a 21. percben, majd az utolsó tíz percre lecserélték.
  • Németh Milán, Miroslav Grumic (Haladás): Grumic ugyanezen bajnokin végig a pályán volt, Némethet az 58. percben cserélte Michal Hipp vezetőedző.

NB2:

• Búrány Zoltán (Vác): A Budaörsöt verték hazai pályán 1-0-ra, Búrány végigjátszotta a bajnokit.
  • Zöldesi Illés (ZTE): Idegenben verték 2-1 arányban a Tiszakécskét, Zöldesi védte a vendégek kapuját.
  • Somodi Bence, Takács Péter (Kazincbarcika): A barcikaiak Soroksáron vendégszerepeltek és szenvedtek 4-3-as vereséget annak ellenére, hogy 2-0-ra még vezettek is, már a 16. percben. Mindkét korábbi játékosunk végigjátszotta a találkozót, ahogy Huszák Tamás is a hazaiaknál.
  • Szabó Viktor (Mosonmagyaróvár): Az óváriak Dorogon vendégszerepeltek, és győztek 2-0 arányban, a második gólt Szabó jegyezte. A hazainál Kitl Miklós az 58. percben lépett pályára.
  • Óvári Zsolt, Szabó Balázs, Verpecz István (Balmazújváros): Otthon játszottak 2-2-t a Cegléddel, Óvári végig a pályán volt, két társa a kispadról nézte a találkozót.
  • Bori Gábor (Monor): A monoriak 3-2-re kaptak ki Kaposvárott, Borival végig a pályán.
  • Nemes Milán, Tajti Norbert (Siófok): Békéscsabán szenvedtek 2-0-ás vereséget, Nemes kezdő volt, de a 75. percben lecserélték, Tajti nem jutott szóhoz. A hazaiaknál Ribánszki László végigvédte a győztes bajnokit.
  • Vadász Viktor, Debreceni András (Győri ETO): Mindketten végigjátszották a némileg meglepő módon 3-1-es vereséggel végződött Csákvár elleni mérkőzést.
  • Boros Gábor, Oláh Bálint (Budafok): Vitelki Zoltán csapatában mindkét korábbi játékosunk kezdő volt a Gyirmót ellen, 1-0-ra győztek, Oláh végigjátszotta a bajnokit, Borost a 76. percben cserélték le. A másik oldalon Szarka Ákos ezúttal a keretben sem volt ott.
  • Balajti Ádám (Vasas): A Nyíregyházával játszottak idegenben 3-3-as döntetlent úgy, hogy a 88. percben még 3-1-re Balajtiék vezettek. Korábbi támadónk szerezte csapata második gólját, a hazaiaknál Nagy Tamás is betalált. Balajti a 7. fordulóban már a 6. gólját szerezte.

Légiósok:

• Kádár Tamás (Dinamo Kijev): A Karpati Lviv-től kaptak ki hazai pályán 2-0-ra, Tamással végig a pályán. Az Európa Liga csoportkörében a francia Rennes, a cseh Jablonec illetve a kazah Astana lesz az ellenfelük.
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): Legközelebb két hét múlva játszanak, Ákos hétvégén a helyszínen tekintette meg a Paks elleni bajnokit.
  • Kocsis Gergő (Karvina): Múlthéten megszerezték első győzelmüket, most pedig a másodikat is, hazai pályán verték 2-1 arányban a Slovacko együttesét. Kocsis nem lépett pályára a bajnokin.