Balajti és Óvári ismét gólt lőtt, Abdouraman bemutatkozott új csapatában

ex-DVTK

NB1:

• Vági András, Egerszegi Tamás (Paks): Vági időhúzó csere volt az MTK ellen, Egerszegi a kispadról nézhette végig a hazai győzelmet.
  • Patrick Mevoungou (Mezőkövesd): Ahogy láthattuk, végigjátszotta ellenünk a találkozót.
  • Gosztonyi András (Kisvárda): 4-1-nél állt be a 71. percben a Kisvárdába, az eredmény már nem változott.
  • Bognár István (MTK): A 74. percben cserélték le, amikor már 2 góllal vezetett a Paks, a helyére beálló Torghelle sem váltotta meg a világot.
  • Novothny Soma (Újpest): 87 percet kapott a Debrecen elleni győzelem alkalmával.
  • Djordje Kamber (Honvéd): Végig a pályán volt a Ferencváros ellen, de ő sem tudta megakadályozni, hogy a vendégek elvigyék a 3 pontot.
  • Takács Tamás (Debrecen): Ő is végigjátszotta aktuális csapata mérkőzését.
  • Németh Milán, Miroslav Grumic (Haladás): Grumic az első félidőben volt a pályán, Némethet nem cserélték be.

NB2:

• Búrány Zoltán (Vác): Idegenben verték a Ceglédet, végigjátszotta a találkozót.
  • Zöldesi Illés (ZTE): A Balmazújváros ellen játszottak hazai pályán 2-2-es döntetlent, ismét Zöldesi állt a hazai kapuban.
  • Óvári Zsolt, Szabó Balázs, Verpecz István (Balmazújváros): Óvári 78 percet kapott, 1 gólt lőtt a Zalaegerszeg ellen, Szabó Balázs pedig a 79. percben állt be. Verpecz keretben sem volt, ami összefüggésben lehet a születendő kisfiával. Arról egyelőre nincs információnk, hogy megérkezett-e már a trónörökös.
  • Somodi Bence, Takács Péter (Kazincbarcika): Súlyos vereséget szenvedtek a barcikaiak hazai pályán, Taki az első félidőben kapott lehetőséget, Somodi pedig végig a pályán volt a 4-1-es vereség során.
  • Huszák Tamás (Soroksár): Mosonmagyaróváron kaptak ki 1-0-ra, végig a pályán volt.
  • Szabó Viktor (Mosonmagyaróvár): Ismét betalált, az ő góljával nyertek, ez már a 3. gólja volt a szezonban.
  • Bori Gábor (Monor): Emberelőnyben sem tudták megverni a Tiszakécskét, az 59. percben egy sárga lapott kapott.
  • Nemes Milán, Tajti Norbert (Siófok): Tajti kispadon volt, Nemes nem volt a keretben. A Siófok 1-0-ra verte a Nyíregyházát, a győztes gól szerzője a borsodi Elek Bence volt (aki nem tudná, ő Elek Ákos öccse).
  • Nagy Tamás (Nyíregyháza): Nem volt a keretben a Siófok ellen, eddig 2 gólja van a szezonban.
  • Ribánszki László, Urbin Péter (Békéscsaba): A Csákvárt verték 3-1-re idegenben, Ribánszki végig a pályán volt, Urbint a 88. percben cserélték le.
  • Vadász Viktor, Debreceni András (Győri ETO): 4-0-ra nyert az ETO A Budafok ellen, Vadász a 78. percben állt be a 2 gólt szerző Andric helyére, Debreceni nem volt a keretben.
  • Boros Gábor, Oláh Bálint (Budafok): Vityáék Győrben szenvedtek súlyos vereséget, Oláh végig a pályán volt, Boros 71 percet kapott.
  • Balajti Ádám (Vasas): Balajti megint betalált, 2-2-re végeztek a Kaposvár ellen. Egykori csatárunk már 7 gólnál jár, amivel holtversenyben vezeti az NB2 góllövőlistáját.
  • Fodor Marcell (Kaposvár): A kispadról nézte végig a találkozót.

NB3:

• Simon Attila (Szolnok): Eddig 7 mérkőzésen 7 gól a mérlege, a 7. fordulóban is végig a pályán volt a feljutásra esélyes csapatban.
  • Müller Zsolt (Nyírbátor): Ők is jól szerepelnek, mindegyik mérkőzésen kezdő volt eddig, a hétvégén idegenben nyertek 3-1-re a Cigánd ellen.
  • Máté Péter, Virág Aladár (Debreceni EAC): A nyugdíjas debreceniek (Sidibe, Spitzmüller) mellett ők is szerephez jutnak általában. Hétvégén az Eger ellen játszottak gólnélküli döntetlent, mindketten végig a pályán voltak.
  • Lőrincz Patrik, Lakatos Béla, Mikolka Márk, Giák Tamás (Eger): Lőrincz és Lakatos folyamatosan kezdők az egri csapatban, utóbbi 2 gólt is szerzett idén, a Diósgyőrben nevelkedett és a második csapatig jutó Mikolka helye viszont nem stabil egyelőre, bár a hétvégén végigjátszotta a találkozót. Giák 2 mérkőzésen védett eddig, egyébként kispados, ahogyan legutóbb is.
  • Tucsa Róbert (Sajóbábony): A még mindig csak 20 éves játékos 5-ször volt kezdő eddig idén, hétvégén a Putnok ellen kaptak ki otthon 3-1-re, végig a pályán volt.
  • Mahalek Marcell, Csirszki Martin, Csicsvári Milán, Czető Márk, Illés Richárd (Putnok): Az egykori diósgyőri különítmény jelentős szerepet játszik a putnoki csapatban. A hétvégén Mahalek gólt is szerzett, neki ez már a második találata volt a szezonban. Csirszki is folyamatosan kezdő, Czető is a kezdőcsapatban kap általában lehetőséget. A többiek is rendszeresen játszanak, hol kezdőként, hol csereként.
  • Lippai Ákos, Belényesi Miklós, Lakatos László (Tállya): Lippai a 4. gólját szerezte a hétvégén a Tiszaújváros elleni győzelem során, közel a 40-hez is bizonyítja, hogy tud még focizni. Belényesi ritkán kap lehetőséget, akkor is csereként. Lakatos egyelőre nem nagyon kap lehetőséget, mindössze egyszer állhatott be csereként a szezonban.
  • Faggyas Milán, Lipusz Norbert (Tiszaújváros): Rendszeresen játszanak mindketten, Lipusznak van már 1 gólja is idén.
  • Szántai Levente (Szeged): 1 mérkőzésen védhetett eddig a bajnoksesélyes csapatban, hétvégén a kispadon ült a Paks II ellen.
  • Nikházi Márk (Paks II): Nem cserélték be a hétvégén, a kispadról nézhette végig a találkozót.
  • Farkas Viktor (Dunaújváros): A hétvégén nem volt a keretben, de egyébként kezdőként számítanak rá.
  • Szalai Vilmos (III. Ker. TVE): Eddig kétszer volt kezdő, kétszer csere, kétszer pedig nem cserélték be az óbudai csapatba. Hétvégén végig a pályán volt, az Érd ellen játszottak 3-3-at.
  • Rebecsák Szilárd (Dunaharaszti): Jellemzően csereként jut szóhoz, hétvégén a 89. percben állt be a Vidi II. csapata ellen, 3-2-re nyertek.
  • Vanczák Vilmos (Puskás Akadémia II): Igazából ő ex-DFC, hiszen a szomorú emlékű 1999/2000-es szezonban mutatkozhatott be a diósgyőri csapatban. Jelenleg a felcsúti második csapatban vezet le, a Nagykanizsa elleni 3-3 alkalmával végig a pályán volt.
  • Vitelki Balázs (Pénzügyőr): Általában játszani szokott, de a hétvégén a kispadon ült, a Sárvárt verték 1-0-ra.
  • Katona Attila (Komárom): 3-szor volt kezdő eddig a szezonban, hétvégén végig a pályán volt, Ajkán kaptak ki minimális különbséggel 1-0-ra.

Megyei bajnokságok:

• Vámosi Csaba (Parasznya): Közel a 44-hez is játszik még, 6 meccsen 3 gólja a van, a hétvégén is gólt szerzett büntetőből a Felsőzsolca ellen.
  • Hegedűs Gyula (Balatonlelle): 6 meccsen 6 győzelem, 28-0-ás gólarány, ez még egy megyei I. osztályban is kiemelkedő teljesítmény. Hegedűs alapember a listavezetőben, 1 gólja is van már a szezonban.
  • Kerényi Gábor (Pétervására): Mind az 5 mérkőzésen kezdő volt eddig, hétvégén a Borsodnádasd csapatát verték 3-0-ra hazai pályán.
  • Bogáti Péter (Ózd): 5 meccsen 2 gólja van a listavezető ózdi csapatban, a hétvégén a Mád ellen játszottak 1-1-es döntetlent.
  • Haman Sadjo (Úrkút SK): Stabil kezdő az eddig veretlen csapatban, nagy csatában lesznek a Balatonfüreddel és a Veszprémmel.
  • Mohamadou Abdouraman (SC Hírös-Ép): Egy sárga lappal mutatkozott be a “megyekettőben”, ráadásul egy kecskeméti városi rangadón. Olyan csapattársai vannak, mint az egykori kecskeméti Csordás Csaba, vagy a Debrecenben is megfordult Yannick.

Légiósok:

• Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Idegenben játszottak 1-1-et, végig a pályán volt. Holnap az Asztana ellen bizonyíthat az Európa Ligában.
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): Meglepő vereséget szenvedtek hazai pályán, amivel 4 pontra nőtt a lemaradásuk a bajnoki címre esélyes Asztanával szemben. Ákos végig a pályán volt.
  • Kocsis Gergő (Karvina): Most sem kapott lehetőséget, a Teplice ellen kapott ki a csapata 2-1-re.