ex-DVTK: Gohér újra Vitelki csapatában, Bognár és Barczi is pontot érő gólt szerzett

ex-DVTK

NB1:

• Novothny Soma (Újpest): Derbit rendeztek az NB1-ben, Soma pedig végig pályán lehetett a Ferencváros ellen, ám csapatán ő sem tudott segíteni, 1-0-ra kikaptak a Groupama Arénában. A Honvéd elleni idegenbeli bajnoki után éppen a Fradi – Újpest párost fogadjuk majd Miskolcon, egy héten belül.
  • Takács Tamás (Debrecen): A Kisvárdát fogadták Debrecenben, és kerültek hátrányba már a 9. percben, a második félidőre azonban beállt Takács, és két gólt is szerzett, aminek köszönhetően a hajdúságiak 3-1-re megnyerték a találkozót. A másik oldalon Gosztonyi András kezdő volt, de a 61. percben lecserélték.
  • Németh Milán, Miroslav Grumic (Haladás): Bár Priskin góljával még vezettek, hazai pályán végül kikaptak a Pakstól. Németh kezdő volt, ám félidőben lecserélték, Grumic viszont nem lépett pályára.
  • Egerszegi Tamás, Vági András (Paks): A másik oldalon Egerszegi és Vági sem jutottak szóhoz.
  • Bognár István (MTK): A Mezőkövesddel játszottak otthon 2-2-es döntetlent, Bognár csapata első gólját szerezte.
  • Patrick Mevoungou (Mezőkövesd): Korábbi szűrőnk a másik oldalon végigjátszotta a fővárosi bajnokit.
  • Djordje Kamber (Budapest Honvéd): Felcsúton, igazi presztízsmeccsen kaptak ki 1-0-ra, Kamber a végig pályán volt a védelem tengelyében, szombaton velük találkozunk az Új Hidegkúti Nándor Stadionban.

NB2:

• Bori Gábor (Monor): A 94. percig pályán volt a Vác elleni 2-1-es győzelem alkalmával, a másik oldalon Búrány Zoltán végigjátszotta a bajnokit.
  • Huszák Tamás (Soroksár): A Ceglédtől kaptak ki idegenben 3-2-re, Huszák alapember lévén mind a 90 percet a pályán töltötte.
  • Szarka Ákos (Gyirmót): Tatabányán verték 2-1 arányban a Budaörs csapatát, az első vendég-gólt Szarka szerezte.
  • Somodi Bence (Kazincbarcika): 3-0-ra nyertek Mosonmagyaróváron, korábbi kapusunk végigvédte a találkozót, ahogy a másik oldalon Szabó Viktor is végig a pályán lehetett.
  • Gohér Gergő, Oláh Bálint, Boros Gábor (Budafok): Vitelki Zoltán csapata leigazolta az eddig csapat nélküli Gohér Gergőt, aki rögtön az első, Békéscsabán rendezett bajnokit végigjátszotta, akárcsak Oláh Bálint, Boros viszont nem jutott szóhoz a 2-0-ás vereséggel végződő mérkőzésen. A hazaiak kapuját Ribánszki László védte.
  • Óvári Zsolt, Verpecz István, Szabó Balázs (Balmazújváros): A Vasassal játszottak hazai pályán 1-1-es döntetlent, Verpecz és Szabó végigülték a találkozót, Óvári viszont kezdő volt, de a félidőben lecserélték.
  • Balajti Ádám (Vasas): Korábbi U20-as VB bronzérmes támadónk végigjátszotta a bajnokit a másik oldalon, ő szerezte a fővárosiak gólját, ami neki idén már a 8. volt, ezzel vezeti a másodosztály góllövőlistáját.
  • Barczi Dávid, Zöldesi Illés (ZTE): Következő Magyar Kupa-béli ellenfelünk hazai pályán verte 2-1-re a Dorog együttesét, Zöldesi végigvédte a meccset, Barczi pedig a 79. percig volt pályán, ő szerezte csapata első gólját. A másik oldalon végigjátszott Kitl Miklós.
  • Vadász Viktor, Debreceni András (ETO Fc Győr): Mindketten végigjátszották a Nyíregyháza elleni, 1-0-ás győzelemmel végződött hazai bajnokit. A másik oldalon kezdett Nagy Tamás, de sérülés miatt már a 17. percben le kellett cserélni.

NB3:

• Lakatos Béla, Giák Tamás Lőrincz Patrik, Gresó Mátyás, Mikolka Márk (Eger): A Szolnokot verték hazai pályán 2-0-ra, csapata első gólját Gresó szerezte, rajta kívül Lőrincz és Lakatos is végigjátszotta a meccset, akárcsak a másik oldalon Simon Attila.
  • Máté Péter (DEAC): Korábbi védőnk végigjátszotta a Jászberény elleni hazai bajnokit, 5-1-re nyertek.
  • Lippai Ákos, Belényesi Miklós, Bihari Gyula, Lakatos László (Tállya): A Nyírbátort verték idegenben 2-0 arányban, Lippai és Bihari végig a pályán voltak, Belényesit a 67. percben cserélték be, Lakatos nem jutott szóhoz.
  • Lipusz Norbert, Faggyas Milán (Tiszaújváros): A Sajóbábony csapatát verték 5-2-re a megyei rangadón, Lipusz végigjátszotta a meccset, Faggyas viszont nem jutott szóhoz. A másik oldalon végig a pályán lehetett Tucsa Róbert is, ő azonban öngólt szerzett a 10. percben.
  • Csirszki Martin, Mahalek Marcell, Czető Márk (Putnok): A Vágó Attila által irányított SBTC csapatát fogadták, és verték 3-1 arányban. Mindhárom korábbi játékosunk végigjátszotta a bajnokit.
  • Nikházi Márk (Paks II): Az Iváncsával játszottak hazai pályán, és kaptak ki 2-0-ra, Márk a félidőben állt be a hazaiak csapatába.

Megyei osztályok:

• Vámosi Csaba (Parasznya): A Bánhorvátival játszottak hazai pályán 2-2-es döntetlent, Vámosi most is értékesített egy büntetőt.
  • Sadjo Haman (Úrkút SK): A Tihany csapatától kaptak ki hazai pályán 1-0-ra, korábbi afrikai légiósunk végigjátszotta a találkozót.
  •  Mohamadou Abdouraman (SC Hírös Ép.): Abdou a megyei másodosztályban szerepel, Bács-Kiskun megyében, a Nyárlőrinci LSC csapatát verték idegenben 2-1 arányban, ám korábbi középpályásunk ezúttal nem volt ott a keretben.

Légiósok:

• Kádár Tamás (Dinamo Kijev): Az Arszenal Kijev csapatát verték idegenben 1-0-ra, Kádár a 77. percben állt be csereként, de a Dinamo ekkor már kettős emberhátrányban játszott. Csütörtökön Csehországba utaznak, ahol a Jablonec lesz az ellenfelük az Európa Liga csoportkörében.
  • Elek Ákos (Kairat Almaty): Az Aktobét verték hazai pályán 6-1-re, Elek ezúttal a kispadról követte a társakat. Már csak hat kör van hátra a kazah pontvadászatból, Ákosék 7 pontos hátrányban vannak az Astanához képest.
  • Kocsis Gergő (Karvina): A Bohemnians-szal játszottak idegenben gólnélküli döntetlent, de Kocsis a keretben sem szerepelt.
  • Ugrai Roland (Atromitosz): Hétvégén a második görögországi mérkőzésén a második gólját is megszerezte, ezúttal a Windecker Józseffel felálló Levadiakosz kapuját vette be korábbi támadónk.