ex-DVTK: Novothny mesterhármast szerzett, Ugrainak elszakadt a bokaszalagja

ex-DVTK

NB1:

• Patrick Mevoungou (Mezőkövesd): A kövesdiek nem kis meglepetésre le tudták győzni a Vidit hazai pályán, Mevoungout Kuttor Attila vezetőedző csak a 82. percben küldte pályára.
  • Murtaz Dausvili, Németh Milán, Miroslav Grumic (Haladás): Még nagyobb bravúrt ért el a szombathelyi gárda, a listavezető Ferencváros csapatát verték meg hazai pályán, 1-0 arányban. Egyik korábbi játékosunk sem került be a meccskeretbe.
  • Novothny Soma (Újpest): Korábbi csatárunk tett nekünk egy szívességet, mesterhármasával az Újpest legyőzte közvetlen riválisunkat, az újonc Kisvárdát, győzelmüknek köszönhetően (és természetesen a sajátunknak) a vonal felett tölthetjük a válogatott szünetet.
  • Bognár István (MTK): Bognár végig pályán volt a Puskás Akadémia elleni 3-2-es győzelem alkalmával. A következő fordulóban éppen a fővárosi kék-fehéreket fogadjuk majd, Miskolcon.
  • Egerszegi Tamás, Vági András (Paks): Ellentétes hétvégéje volt két korábbi játékosunknak, Egerszegi végigjátszotta a Honvéd elleni gólnélküli bajnokit, Vági viszont végig a kispadról nézte a találkozót. A másik oldalon Djordje Kamber szintén végig a pályán lehetett.
  • Takács Tamás (Debrecen): Hetvenhét percet töltött pályán ellenünk, ekkor már kialakult az 1-0-ás végeredmény, amellyel hat meccses vereség-sorozatunkat szakítottuk meg.

NB2:

• Búrány Zoltán (Vác): A váciak a Kaposvár együttesét fogadták és játszottak gólnélküli döntetlent. Korábbi középpályásunk a kispadról nézte végig a bajnokit.
  • Bori Gábor (Monor): A Cegléd otthonában szenvedtek egygólos vereséget, Bori végigjátszotta a találkozót.
  • Balajti Ádám (Vasas): Balajtiék következő Kupa-ellenfelünkhöz, Budaörsre látogattak és kaptak ki 2-0 arányban. Korábbi U20-as VB bronzérmes támadónk a 34. percben állt be csereként.
  • Nemes Milán, Tajti Norbert (Siófok): Mosonmagyaróvárra látogattak a siófokiak, ahol 3-1-re nyertek, Milán végigjátszotta a mérkőzést, Tajti a kispadon ült.
  • Takács Péter, Somodi Bence (Kazincbarcika): Gálhidi György csapata a Csákvárt fogadta, a nézők pedig öt találatot is láthattak, a vendégek 3-2 arányban győzni tudtak Kazincbarcikán. Somodi végigvédte a találkozót, Takácsot a félidőben cserélték be.
  • Ribánszki László (Békéscsaba): A Soroksárhoz látogattak a hétvégén, és bár a 86. percben még 2-0-ra vezettek, a hazaiak két perc alatt egyenlíteni tudtak és döntetlenre mentették a mérkőzést. Ribánszki végig védte a bajnokit.
  • Hornyák Marcell, Polényi Gábor (Nyíregyháza): 1-1-et játszottak idegenben a Doroggal, a vendégek gólját Hornyák szerezte. Mindketten végig a pályán voltak, ahogy a másik oldalon Kitl Miklós is.
  • Gohér Gergő, Boros Gábor, Oláh Bálint (Budafok): Hazai pályán fogadták a Zalaegerszeget, és kaptak ki 3-2-re. Oláh végig ott lehetett a pályán, Gohért a félidőben be, Borost az 56. percben lecserélte edzőjük. A másik oldalon Barczi Dávid a 77. percben állt be csereként.
  • Óvári Zsolt, Ternován Patrik, Szabó Balázs (Balmazújváros): Ternovánt az 57. percben cserélte be Bekő Balázs vezetőedző, másik két korábbi játékosunk nem jutott szóhoz a Tiszakécske elleni bajnokin, melyet 1-2-re elvesztett a tavalyi NB1-es kieső Balmazújváros.
  • Vadász Viktor, Debreceni András (ETO Fc Győr): Városi rangadón a listavezető Gyirmóthoz látogattak, és szenvedtek 2-1-es vereséget, Vadász az 58. percben állt be csereként, Debreceni viszont ezúttal nem volt ott a vendégek meccskeretében, ahogy a másik oldalon a már tíz gólos Szarka Ákos sem.

Légiósok:

• Elek Ákos (Kairat Almaty): A Sahtyor Karagandi elleni rangadójuk gólnélküli döntetlennel zárult, Ákos ezúttal sem került be csapata keretébe.
  • Kádár Tamás (Dinamo Kijev): A fővárosban verték 4-0-ra a Mariupol csapatát, Kádár végigjátszotta a találkozót.
  • Koman Vladimir (Sepahan): Az iráni élvonalban szereplő Koman csapata a Saipa csapatát fogadta, a hazaiak 3-0-ra nyertek, korábbi középpályásunkat a 90. percben cserélte le edzője. A Sepahan tizenegy fordulót követően második a tabellán, egy pontos hátrányban az éllovashoz képest.
  • Kocsis Gergő (Karvina): Csehország legeredményesebb klubját, a Sparta Prahát fogadták hazai pályán, de 3-1-es vereséget szenvedtek. Kocsis nem volt ott csapata keretében.
  • Ugrai Roland (Atromitosz):  Ugraiék komoly bravúrt hajtottak végre hétvégén, zártkapus mérkőzésen, de idegenben verték 2-0 arányban az AEK Athén csapatát. Roland kezdett, de a 65. percben lecserélték. Jó formájára Marco Rossi szövetségi kapitány is felfigyelt, meg is hívta a válogatott keretébe korábbi támadónkat, ám a hátralévő két Nemzetek Ligája találkozón nem fog pályára lépni, edzésen elszakadt a bokaszalagja. Ezúton is jobbulást kívánunk neki.
  • Nono (Slovan Bratislava): A Nyitrát verték idegenben 2-1-re, a magyar középpályás, Holman Dávid góljával. Korábbi spanyol légiósunk végig a kispadon ült, a Slovan tizenöt forduló után 13 győzelemmel és 2 döntetlennel vezeti a szlovák bajnokságot.