brno-dvtk

Női kosárlabda Európa Kupa G csoport, 4. forduló

18:00 KP Brno-Aluinvent DVTK

Élő szöveges tudósítás:

A sikeres válogatott szünet után, ismét pályára lép az Aluinvent DVTK kosárlabdacsapata. A piros-fehérek, ezúttal Európa Kupa mérkőzésen lépnek pályára. Ellenfelük a cseh bajnokságban szereplő KP Brno gárdája lesz.

A csehek eddig elég hektikusak, hiszen kikaptak a Nantes gárdájától, miközben képesek voltak győzni a tavalyi döntős Velence ellen, de képesek voltak arra is, hogy a szünet előtt vereséget szenvedjenek a bajnokságban, méghozzá elég simán, a Trutnov gárdájától. (93-70)

Az első mérkőzésen magabiztosan nyert a Diósgyőr, hiszen több mint harminc ponttal is vezettek már a mérkőzésen, végül 77-59-re diadalmaskodtak. Azon a mérkőzésen remekül, 50%-os mezőnymutatóval dobtak a hazaiak, míg 15 lepattanóval többet gyűjtöttek be, mint a cseh riválisuk.

Ha a DVTK, azt a teljesítményt hozza, mint a szünet előtt, akkor nem lehet gond a soron következő meccs megnyerése, viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy a csoport legerősebb csapatát, az olasz Veneziát sikerült hazai pályán legyőzniük, ami intő jel lehet a miskolciak számára. Ami viszont nagyon örömteli, hogy a Diósgyőr nagyon jó dobószázalékkal rendelkezik a teljes mezőny egészét tekintve, hiszen a harmadik legtöbb pontot dobták, míg a triplák terén vezetik az Európa Kupa ezen listáját.

Egy biztos, szurkolásban nem lesz hiány, hiszen információink szerint, több tucat Diósgyőr szurkoló vállalkozik a közel 600 km-es út leküzdésére. Reményeink szerint, a lányok ezt egy szép győzelemmel hálálják majd meg.

Cziczás László: Nagyon fontos mérkőzés vár ránk, hiszen egy esetleges győzelem esetén, komoly lendületet kaphatnánk a decemberi erőltetett menet előtt. Nagyon jól felkészültünk az ellenfelünkből, aki egy harcos, veszélyes, agresszív csapatjátékot játszik. Véletlenül sem szabad őket lebecsülnünk, hiszen legyőzték a tavalyi döntős Veneziát. Jó ütemben kell kezdenünk a mérkőzést, nem szabad engednünk, hogy kibontakozzanak a hazaiak. Egy biztos, mi minden tőlünk telhetőt megteszünk, akár az egypontos győzelem érdekében is, ami nagy lökést adhat a továbbiakban.