Magabiztos győzelemmel, megvan a továbbjutás

DSC_0700[1]

Női kosárlabda Európa Kupa G csoport 5. forduló

Az első negyed álomszerűen kezdődött a Diósgyőriek számára, hiszen hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, ez eredményezte, hogy a játékrész felénél már tíz ponttal is vezettek a hazaiak. A vendégek rengeteg hibával játszottak, de ez a miskolciaknak volt köszönhető, hiszen a szoros, zárt védekezéssel nem tudott mit kezdeni a Nantes, a sok labdaszerzésnek köszönhetően pedig, könnyű kosarakat szereztek a piros-fehérek. Az első tíz perc után, így megnyugtató előnnyel vonulhattak a rövid pihenőre a csapatok. 27-14

A második felvonásban ott folytatta a DVTK, ahol az elsőben abbahagyta. Tovább növelték az előnyüket a remek védekezésnek és a hatékony támadójátéknak köszönhetően. Többször is közel jártak már ahhoz, hogy húsz pont legyen közte. A vendégek edzője időt kért, ami láthatóan jó hatással volt a csapatára. Védekezést váltottak a franciák, az emberfogás helyett elkezdtek zónázni, kizárva ezzel a játékból az addig kitűnően játszó Mokangot. Ez a szerkezetváltás azt eredményezte, hogy a Diósgyőr rengeteg labdát eladott, illetve rendre pontatlanul céloztak a tripla vonal mögül a hazai lányok. A Nantes elkezdett zárkózni, olyannyira, hogy a félidő végére tízen belülre jöttek, hiszen ezt a játékrészt megnyerték. A diósgyőriek, akik eddig az egyik leghatékonyabban támadó csapat volt az Európa Kupában, ebben a negyedben mindösszesen nyolc pontra voltak képesek, így a találkozó teljesen nyílt maradt. 8-13, a félidőben 35-27

A félidőt követően érezhető volt, hogy a DVTK keményebb védekezésre váltott. A franciák tovább folytatták a zónavédekezést, de ezt ekkor már a hazaiak egymás után átdobták a triplavonalon kívülről, így egyre inkább ellépett ellenfelétől a piros-fehér alakulat. Előbb Maja Skoric, majd Walker Kimbrough, Sulciute és ismét az amerikai légiós következett. Egy labdaszerzést követően, Shatori értékesítette a ziccerét, aminek köszönhetően 21 pontra nőtt a különbség, a vendégek trénere, azonnal időt is kért. A játék képe annyiban változott, hogy a vendégek feladták a zónavédekezésüket, és ismét emberfogást alkalmaztak, bár ez többnyire nem járt sikerrel, hiszen a hazaiak tartották a húsz pont körüli előnyüket. Ezt a negyedet simán hozták a diósgyőri lányok, 28-16.

A záró felvonásban, már csak az volt a kérdés, hogy a Diósgyőr mennyivel nyeri meg ezt a mérkőzést. A Nantes kevés rotációval játszotta végig ezt a találkozót, ezért érezhető volt, hogy ebben a tíz percben már nem úgy pörögtek, ahogy tették azt, mondjuk a második negyedben. Azt azért bizonyították, hogy miért ők a legjobbak lepattanózásban, ebben az idei kiírásban. Nemcsak a saját palánkjuk alatt, hanem a hazai festékben is rendre összeszedték a lecsorgó labdákat, bár ezt kihasználni nem tudták. A miskolci lányok tartották jó formájukat, ennek köszönhetően Cziczás mester, 2:36-nál lecserélte teljes kezdősorát, és csak fiatal, magyar lányok voltak a pályán. Végül, minden hadra fogható kerettag pályára lépett diósgyőri oldalon. A második negyedet leszámítva, az előzetesen nehéz ígérkező mérkőzést foggal-körömmel harcolva, magabiztosan hozta a csapat, akik bizonyították, hogy tényleg hamar felveszik a diósgyőri életérzést. Teljesen megérdemelten, állva tapsolt a szépszámú közönség, már a lefújás előtti percekben. Ezek a lányok megérdemlik, hogy mindig tele legyen a csarnok, mert a szívük, az nagyon a helyén van!

Aluinvent DVTK-Nantes Rezé 79-56 (27-14, 8-13, 28-16, 16-13)

Miskolc, Generali Aréna 1200 néző Játékvezető: Zubak (SVK), Simeonidis (GRE), Van Looy (Bel)

Aluinvent DVTK: Medgyessy 6, Walker Kimbrough 22/6, Skoric 12/6, Sulciute 10/3, Mokango 15 Csere: Zele 6, Kányási, Katona 2, Szabó 2, Kiss 4, Eperjesi

Nantes Rezé: Suarez 5/3, Wallace 4, Lenglet 4, Medenou 7, Day 8 Csere: Michaud 11/9, Djaldi-Tabdi 8, Fofana 6, Boiard-Garnier 3/3

Zele Dorina: A második félidőben már sokkal jobban játszottunk és igyekeztünk betartani azt, amit az edzőnk kért tőlünk. Úgy gondolom, hogy ezt sikerült megvalósítani, így tudtuk megnyerni ezt a mérkőzést.

Cziczás László: Nagyon komolyan vettük a mérkőzést, igyekeztünk az egész meccsen 100%-on égni. Minél nagyobb különbségre törekedtünk, hiszen, ha sikerül az utolsó meccset is megnyerni, akkor ez a végelszámolásnál nagyon fontos lehet. Gratulálok az egész csapatnak, aki ma pályára lépett, mindenki hozzá tette a magáét. Most már készülünk a vasárnapi nagy rangadóra, a tavalyi ezüstérmes, kupagyőztes Szekszárd ellen. Top csapat érkezik hozzánk, nagyszerű légiósokkal, meghatározó, magyar válogatottakkal. Reméljük, hogy vasárnap kosárünnep lesz itt, Miskolcon és nagyon bízom benne, hogy a szurkolóink hasonló, vagy egy kicsit még jobb hangulatot fognak itt a csarnokban teremteni, és sikerül közösen győzelemmel ünnepelni.

Az Aluinvent DVTK, a következő mérkőzését, hazai pályán játssza, a tavalyi ezüstérmes, Szekszárd ellen. A találkozó vasárnap 15:45-kor kezdődik.